PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Zimowe utrzymanie dróg – w tym roku tańsze

30 października 2020 08:34

Miasto wybrało już firmy, które zajmą się zimowym utrzymaniem dróg na terenie Nowego Targu. Koszty tych usług są w sumie o 66 tys. zł niższe, niż w poprzednim sezonie i wyniosą  łącznie 2 mln 676 tys. złotych. Umowa zawarta jest na 6,5 miesiąca i potrwa od 1 listopada br. do połowy kwietnia 2021. 

Zimowe utrzymanie dróg - w tym roku tańsze

W przetargu swoje oferty złożyło łącznie 5 firm z Nowego Targu i najbliższych okolic. Podobnie jak w poprzednich latach, zamówienie podzielono na trzy strefy, wyodrębniając trudniejsze w utrzymaniu, północne osiedla Nowego Targu. 

Dla I części zamówienia, obejmującej szeroko pojęte centrum miasta oraz południowe osiedla bloków, ponownie najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe z Nowego Targu  z ceną wykonania wynoszącą 1 672 820 tys. złotych (w zeszłym roku było to 1 763 910 złotych, zatem o 91 tys. zł więcej). 

Strefę II, obejmującą rejon Niwy i Grela oraz osiedli: Nowe, Robów, Zadział i Buflak utrzymywać  będzie firma pana Jana Adamczyka, prowadzącego w Lasku działalność pod nazwą Roboty Ziemne, Usługi Sanitarne i Pokrewne. Cena wykonania to 420 120 zł, czyli o blisko 58. tys. mniej, niż w ubiegłym sezonie. 

Rejon obejmujący ulice i osiedla: Oleksówki, Gazdy, Szuflów, Ustronie, os. Bednarskiego, Kotliny, Kokoszków Boczną, Kokoszków – aż do schroniska oraz parking przy Długiej Polanie, ponownie odśnieżać będzie firma pana Ludwika Cyrwusa prowadzącego na Oleksówkach działalność gospodarczą pod nazwą Usługi Transportowe Usługi Leśne, Handel. Cena wykonania wynosi tu 583 250 zł – tu akurat o blisko 83 tys. więcej, niż rok temu.

Poza samym odśnieżaniem dróg, usuwaniem lodu z jezdni, zapobieganiem powstawaniu śliskości (zwłaszcza w obrębie skrzyżowań i podjazdów) i usuwaniem ich, usługi obejmują też wywóz śniegu z ulic w razie potrzeby wynikającej z nadmiernych opadów uniemożliwiających prowadzenie skutecznej akcji odśnieżania ulic. W strefie pierwszej, wykonawca usługi zobligowany jest też do odśnieżania i posypywania chodników “w razie potrzeby wynikającej z nadmiernych opadów”. 

 

os 30.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również