nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Zimowa Akademia Sportu w Nowym Targu

11 lutego, a także 12 lutego to trzeci przystanek Zimowej Akademii Sportu w stolicy Podhala! Gdzie, jak nie w Nowym Targu mogła zagościć jedyna i niepowtarzalna zimowa akademia, której zadaniem jest promocja sportów zimowych. Weźcie swoich uczniów, dzieci, klasy i przyjdźcie zagrać w hokej, spróbować sił w biathlonie, a także sprawdzić swoje umiejętności w snowboardzie, curlingu czy łyżwiarstwie, w dodatku przygotujemy zimowy tor umiejętności, a to wszystko w… hali GORCE.

Razem z Ambasadorami wzmacniamy projekt, dlatego do Nowego Targu przyjadą olimpijczycy. Pierwszego dnia czyli 11 lutego uczestnicy spotkają się z mistrzynią świata – Paulina Ligocką, dzień później gościem będzie medalista olimpijski z Turynu – Tomasz Sikora. Zimową Akademię Sportu swoją obecnością wzmocnią również hokeiści miejscowych „Szarotek”. W jakim wymiarze? Może spróbują biathlonowego rzemiosła? Spotkania z gwiazdami sportu rozpoczynają się o godz. 10.00. Na wszystkich chętnych czekamy w oba dni do godziny 13.00.

ZIMOWA AKADEMIA SPORTU to 5 miast

28-29 stycznia Cieszyn

03-04 lutego Mysłowice

11-12 lutego Nowy Targ, Hala Sportowa Gorce (10.00-13.00)

15-16 lutego Opole

18-19 lutego Bielsko-Biała

Czym jest Zimowa Akademia Sportu?

Zimowa Akademia Sportu to zajęcia pokazowe trwające dwa dni, a także nieodpłatne zajęcia pozalekcyjne trwające 5 tygodni w każdym z 5 miast projektu. Projekt realizowany we współpracy z Ministerstwem Sportu ma na celu upowszechnianie sportów zimowych m.in. biathlonu, curlingu, hokeja, łyżwiarstwa oraz snowboardu. Niestety jak wynika z ankiet młodzież niewiele wie, o tych dyscyplinach ponieważ są rzadko prezentowane w mediach, a przede wszystkim na lekcjach w-f. Chcielibyśmy zainteresować dzieci zimowymi dyscyplinami, ponieważ biathlon jest piękny i nieobliczalny, snowboard widowiskowy, hokej popularny na całym świecie, łyżwiarstwo szybkie i short track emocjonujący do ostatniego okrążenia, a curling dla każdego. Dlatego warto upowszechniać i popularyzować zimowe konkurencje oddolnie w szkołach, szczególnie w miastach, którym zimowe dyscypliny nie są obce i takim właśnie miastem jest Nowy Targ. Projekt Zimowej Akademii Sportu jest dofinansowany przez Ministerstwo Sportu, a przedsięwzięcie odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz w ramach programu Niepodległa – mówi Marcin Strządała, pomysłodawca wydarzenia i przedstawiciele Organizatora..

Zimowa Akademia Sportu ma wzbudzać wśród dzieci potrzebę zabawy zimowymi dyscyplinami, chcemy także poszerzyć wiedzę nauczycieli wychowana fizycznego – jak uprawiać zimowe dyscypliny w hali dając szansę na dodatkowe wynagrodzenie dla ambitnych nauczycieli, którzy chcą się zaangażować podczas Zimowej Akademii Sportu. Na pewno przyda nam się do tego wiedza i doświadczenie olimpijczyków, którzy zostali Ambasadorami – Zbigniew Bródka (mistrz olimpijski, łyżwiarstwo szybkie), Tomasz Sikora (wicemistrz olimpijski, biathlon), Paulina Ligocka (mistrzyni świata, snowboard), a także Aron Chmielewski (mistrz Czech, hokej).

Organizatorem jest Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu Anima Pro Activ

Partnerem organizacyjnym jest BDB EVENT.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu.

mat. nadesłane

2 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna