Kamery live
prognoza pogody

Zima nie odpuszcza. Ślisko na drogach

17 marca 2021 13:31

Zima wróciła na Podhale i pogorszyły się warunki na drogach. Opady śniegu mają utrzymywać się jeszcze przez kilka kolejnych dni. Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę z prędkością dostosowaną do panujących warunków drogowych.

Zima nie odpuszcza. Ślisko na drogach

Opady śniegu powodują zdecydowanie gorszą widoczność, a śliska nawierzchnia i zalegający śnieg powodują, że koła w każdej chwili mogą stracić przyczepność. W nocy miejscami jezdnia była oblodzona i zaśnieżona. Po północy na zakopiance w rejonie Rdzawki, samochód ciężarowy miał problem z podjazdem na wzniesienie, podobnie jak kierujący autobusem w Pyzówce. Na ranem w Jabłonce kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, a w Trybszu, kobieta kierująca oplem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do rowu, a pojazd dachował. Na szczęście w tych zdarzeniach nikomu nic się nie stało.

Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę. Pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu pojazdu do podróży w zimowych warunkach. 

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 17.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również