PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Zgodność badań w kierunku COVID-19, wykonywanych w Zakładzie Mikrobiologii potwierdzona!

28 listopada 2020 13:58

Wszystkie wyniki badań w kierunku COVID-19 wykonane w laboratorium Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego były w 100% zgodne z wynikami Państwowego Zakładu Higieny. Zakład pełni rolę  centralnego laboratorium kontrolującego wyniki badań w kierunku COVID-19 prowadzonych w całej Polsce. 

Zgodność badań w kierunku COVID-19, wykonywanych w Zakładzie Mikrobiologii potwierdzona!
 
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny pełni rolę krajowego laboratorium centralnego i zgodnie z wytycznymi ECDC prowadzi weryfikację wyników badań laboratoryjnych w kierunku COVID-19 w Polsce.
Zgodnie z ww. wytycznymi zalecenie kontroli wyników badań laboratoryjnych dotyczy wszystkich laboratoriów w kraju, prowadzących diagnostykę w kierunku COVID-19. Weryfikacji podlegają wyłącznie próbki dla których laboratorium wydało wynik zleceniodawcy.
 
 
Weryfikacji podlega:
▪️5 pierwszych próbek, dla których laboratorium wydało wynik „dodatni” pozwalający na laboratoryjne potwierdzenie przypadku COVID-19 i zgłoszenie go do krajowego systemu nadzoru epidemiologicznego zgodnie z obowiązującą definicją przypadku
▪️10 próbek dla których laboratorium wydało wynik „ujemy” tzn. nie stwierdziło materiału genetycznego SARS-CoV-2 w badanej próbce
Materiał do badania weryfikującego stanowi wyłącznie oryginalna próbka pobrana od pacjenta.
 
Jak się okazało, wszystkie wyniki badań wykonane w laboratorium nowotarskiego szpitala były w 100% zgodne z wynikami Państwowego Zakładu Higieny.
 
Laboratorium genetyczne zorganizowane przez dr Annę Ślemp- Migiel i funkcjonujące przy Zakładzie Mikrobiologii dysponuje nowoczesnym sprzętem do wykonywania specjalistycznych badań. Pracownia wyposażona jest w m. in.: wysokiej klasy komory laminarne Biohazard, automatyczny ekstraktor kwasów nukleinowych, w którym następuje izolacja, a także aparat do PCR, czyli amplifikator, powielający nawet najmniejsze ilości materiału genetycznego.
 
źródło: Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu
 
os 28.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również