Kamery live
prognoza pogody

Zbliżają się Regaty o Puchar Podhala

9 maja 2022 23:08

W dniach 20-21 maja na Jeziorze Czorsztyńskim rozegrane zostaną Regaty o Puchar Podhala w klasie Nautica 450. Obecność zapowiedziała już większość załóg w tym topowe teamy, które zawsze walczą o najwyższe laury. To wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć flotę Nautica 450 na wodach Jeziora Czorsztyńskiego.

Zbliżają się Regaty o Puchar Podhala

Od kilku lat żeglarstwo regatowe w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit, szczególnie w formułach amatorskich i pro-am. Nautica 450 jest jedną z najszybciej rozwijających się klas regatowych w Polsce. Co roku gromadzi coraz więcej żeglarzy i żeglarek, którzy zmagają się w cyklu regat o Puchar Polski.

W tym roku nadarza się wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć flotę Nautica 450 na wodach Jeziora Czorsztyńskiego. Obecność zapowiedziała już większość załóg w tym topowe teamy, które zawsze walczą o najwyższe laury. Jezioro Czorsztyńskie to akwen wyjątkowy pod wieloma względami, wymagający od żeglarzy maksymalnej koncentracji, malowniczy i dający kibicom możliwość obserwowania z bliska regat z wielu miejsc wokół jeziora.

Nautica 450 ma tylko 4,5m długości i mieści 2 osoby, ale za to nosi prawie 40m2 żagli, czyli więcej niż np. duże turystyczne jachty kabinowe, dlatego Nautica już w umiarkowanym wietrze pływa w ślizgu. Prowadzenie tej łódki wymaga precyzji, koncentracji i sprawności fizycznej. W utrzymaniu łódki w ryzach pomaga widowiskowe balastowanie na trapezie, mimo tego zdarzają się wywrotki. Żeglowanie na Nautice 450 jest dynamiczne i emocjonujące, a regaty pełne są akcji, sytuacji taktycznych i bliskiego żeglowania.

Zawodnicy już nie mogą się doczekać, aby zmierzyć się z rywalami i poznać piękne Jezioro Czorsztyńskie. Jedno jest pewne, poziom sportowy będzie wysoki, atmosfera wyśmienita, a emocji nie zabraknie. Już niedługo przekonamy się, czy starzy mistrzowie utrzymają formę, załogi aspirujące do zwyciężania w wyścigach zaczną wygrywać, a może nowe twarze z innych klas pokażą pazury.

Wydarzenie wspierają: Zespół Elektrowni Wodnych w Niedzicy oraz Urząd Miasta Nowy Targ, a także Yacht Club Vito i Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie Nowy Targ, którzy są gospodarzami regat.

mat. prasowy

 

os 09.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również