Kamery live
prognoza pogody

Zbiórka na operację uszka Kalinki – szczęśliwie zakończona

7 lutego 2024 17:43

NOWY TARG. Zbiórka na operację odtworzenia prawego uszka i otwarcie kanału słuchowego u 5-letniej Kalinki Woźniak z Nowego Targu została szczęśliwie zakończona. Przyczyniło się do ta sama  grupa wolontariuszy, która organizowała akcje dla cierpiącej na SMA Kamilki Gil. W lipcu Kalinka leci do kliniki w Kalifornii. 

Zbiórka na operację uszka Kalinki – szczęśliwie zakończona

 – Chciałabym bardzo serdecznie wszystkim darczyńcom, osobom dobrej woli i wielkich serc – podziękować za to, że zbiórka dobrnęła do szczęśliwego finału – mówi Joanna Woźniak, mama Kalinki. – Ostatecznie pozwolili ją zakończyć państwo, którzy w Stanach Zjednoczonych zorganizowali bal charytatywny dla Kamilki – pani Marzenka ze swoją grupa wsparcia. Mamy już całą kwotę. 

Rzadka wada, z którą Kalinka przyszła na świat to mikrocja z artezją przewodu słuchowego. Na wysokospecjalistyczną operację z wszczepieniem ucha stworzonego drogą komputerowej symulacji, w modelu 3D i powleczonego własną skórą dziewczynki oraz na otwarcie przewodu słuchowego trzeba było uzbierać ok. 600 tys. zł, cały czas uwzględniając kurs dolara.

– Te pieniążki, w kwocie 105 tys. dolarów zostały przekazane na poczet operacji w kalifornijskiej klinice – informuje mama dziewczynki. – Mamy ustalony termin na 8 lipca. Przynajmniej dzień wcześniej musimy być na miejscu.

– To było nasze największe marzenie, żeby Kalinka mogła zostać zoperowana i wszystkim, którzy się do tego przyczynili, gorąco dziękujemy – dodaje Olivia, siostra Kalinki.

Rodzina Woźniaków czeka teraz na mail z terminarzem badań kontrolnych, które na pewno zajmą pięć tygodni.

Swoim dobrodziejom miała też coś do powiedzenia sama Kalinka:

– Dziękuję, że mi pomogliście. Kocham was.

(asz)

Anna Szopińska 07.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również