PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Zawody akrobatyczne o „Pucharze Janosika”

6 września 2021 21:48
Wyciszenie Włącz dźwięk

Ogólnopolskie Zawody Akrobatyczne o Puchar Janosika pt. „Odleć z nami aż do gwiazd” zgromadziły ponad 80 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w dziewięciu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Dopisała także publiczność. Zwycięzcą w klasyfikacji drużynowej została drużyna Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej.

Zmagania akrobatyczne odbyły się już po raz III w Krościenku nad Dunajcem. Patronat Honorowy sprawował wójt gminy Jan Dyda. Organizatorami byli reprezentanci Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej, a współorganizatorem Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Zawodnicy rywalizowali na terenie Szkoły Podstawowej nr 2. Warto zaznaczyć, że i tym razem został pobity rekord uczestników. Dojechało ich aż 82 z terenu Małopolski.

W zawodach udział wzięli zawodnicy z nowosądeckiego klubu Screamo Trickz i tarnowskiego – RH Tricks, a także zawodnik z klubu RH Tricks z Nowego Sącza. Po raz pierwszy udział wzięli z kolei przedstawiciele krakowskiego klubu – Akro Angels z Krakowa.

Zawodnicy – jak w poprzednich edycjach – zgodnie z regulaminem rywalizowali w parach, losując kolejność prezentacji. Ich niesamowite akrobatyczne wyczyny oceniali sędziowie: Patryk Mazur, Gabriel Myśliwiec i Tobiasz Paluch. Szczególnie baczną uwagę zwracali oni na płynność wykonywanych przez zawodników ewolucji, technikę oraz oczywiście też skalę trudności i technikę lądowania. Warto podkreślić, że poziom była na tyle wysoki i wyrównany, że w kilku przypadkach potrzebne były dogrywki w celu wyłonienia ostatecznego zwycięzcy zmagań.

Sporą atrakcją Pucharu Janosika był gość specjalny Paweł Kidoń „Kid”, mistrz świata w Freestyle Basketball World Champion i mistrz Polski oraz pierwszy w historii Polak, który dołączył do prestiżowej i słynnej amerykańskiej grupy Harlem Globtroter. Popis swych umiejętności zaprezentowała też grupa Sparta Cheer Elite.

Konferansjerkę prowadzili wspólnie Maciej Zubek i Józef Szałwia, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Wyniki:

Dziewczęta

Rocznik 2013 i młodsi

  1. Paulina Worwa PSA
  2. Franek Dubiel Screamo
  3. Ada Jedynak RH Triks
 1.  
 1.  

Rocznik 2011 – 2012

  1. Zuzanna Zubek PSA
  2. Julia Gondek PSA
  3. Emilia Dubiel Screamo
 1.  
 1.  

Rocznik 2009-2010

  1. Wiktoria Chrobak PSA
  2. Paulina Horowska Screamo
  3. Ludwika Odbierzychleb RH Triks
 1.  
 1.  

Rocznik 2008-2007

  1. Karolina Parzątka PSA
  2. Alicja Szubryt Screamo
  3. Paulina Król PSA

Rocznik 2006-2005

  1. Patrycja Dyda PSA
  2. Liliana Bochenek RH Triks
  3. Joanna Toron PSA
 1.  
 1.  

Seniorki

  1. Nikola Kulinska  PSA
  2. Maria Kuros PSA
  3. Oliwia Tylecka PSA
 1.  
 1.  

Chłopcy

Rocznik 2009 i młodsi

  1. Miłosz Hamiga Screamo
  2. Alan Sieradzki PSA
  3. Igor Olszowski Screamo
 1.  

Rocznik 2008 – 2005

  1. Arkadiusz Zieliński  Astral
  2. Bartek Słowik PSA
  3. Ramin Dzafarov PSA

Seniorzy

  1. Andrzej Stec Screamo
  2. Robin Freerunner Akro Angels
  3. Dawid Kołodziej Screamo

mat. nadesłane

 1.  
 1.  
os 06.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również