Kamery live
prognoza pogody

Zasiłek opiekuńczy wydłużony do 24 maja

4 maja 2020 12:58

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia w związku z zamknięciem żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli czy szkół z powodu koronawirusa, został wydłużony do 24 maja. Zasiłek będzie przysługiwał również wówczas, gdy mimo otwarcia placówki rodzice nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka z powodu stanu epidemii. 

Zasiłek opiekuńczy wydłużony do 24 maja

Jak dotychczas przysługuje on także wtedy, gdy niania lub opiekun dzienny nie może sprawować opieki, z powodu COVID-19.

Od 6 maja mogą być otwarte placówki opieki nad najmłodszymi dziećmi. Nie jest to jednak obowiązek. Będzie to indywidualna decyzja organu założycielskiego, podjęta we współpracy z powiatowymi służbami sanitarnymi, po przeanalizowaniu sytuacji epidemiologicznej w rejonie i po konsultacji z rodzicami.

Jeżeli placówka, do której uczęszcza dziecko, będzie otwarta, ale nie zapewni opieki wszystkim dzieciom, rodzice tych dzieci nadal mogą wystąpić o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. W przypadku kiedy mimo otwarcia placówki rodzice nie zdecydują się na posłanie do niej dziecka z powodu stanu epidemii, również dodatkowy zasiłek będzie im przysługiwał.

mat. prasowy ZUS

os 04.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również