Kamery live
prognoza pogody

Zarzut zabójstwa dla mieszkanki Czarnego Dunajca

23 lipca 2020 16:45

62-latka, która w wtorek w Czarnym Dunajcu zabiła swojego partnera, została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut zabójstwa. Kobieta została wstępnie zatrzymana na trzy miesiące, grozi jej od ośmiu lat więzienia do nawet dożywocia.

Zarzut zabójstwa dla mieszkanki Czarnego Dunajca

Fot. KPP Nowy Targ

O zgonie swojego 62-letniego partnera, mieszkanka Czarnego Dunajca poinformowała pracowników miejscowego Ośrodka Zdrowia, we wtorek (21.07.br.) około godziny 9.40. Pracownicy placówki o zaistaniej sytuacji  poinformowali natomiast policjantów z miejscowego komisariatu, którzy pojechali pod wskazany adres. Na miejscu obecny był również lekarz, który stwierdził zgon leżącego w łóżku mężczyzny. Na ciele widoczne były rany kłute w okolicy szyi oraz brzucha, co wskazywało na to, że  do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby.  Zmarły mieszkał od kilkunastu lat ze swoją 62-letnią partnerką. Kobieta od samego początku była podejrzewana o  dokonanie zbrodni.  62-latka została zatrzymana i przewieziona do nowotarskiej komendy. Z uwagi na stan nietrzeźwości została przesłuchana dopiero po wytrzeźwieniu. W miejscu zamieszkania pod nadzorem prokuratora policjanci wykonali szereg czynności procesowych, zabezpieczając liczne ślady oraz narzędzie zbrodni – nóż. Ciało zmarłego zostało zabezpieczone do sekcji. W sprawie wszczęto śledztwo, którego gospodarzem jest Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu. 

 

Wczoraj podejrzana została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut zabójstwa tj. z art. 148§1 kk. Dzisiaj sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za zabójstwo grozi 62-latce kara pozbawienia wolności od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 23.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również