nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

„Zapomniane Kresy” – promocja książki, wieczornice oraz spotkania patriotyczne

Edward Siarka poseł na Sejm RP oraz Krzysztof Faber – Starosta Nowotarski serdecznie zapraszają na promocję książki pt.: „Zapomniane Kresy” Spisz, Orawa, Czadeckie w świadomości i działaniach Polaków 1895 – 1925 napisanej przez Jerzego M. Roszkowskiego i sfinansowanej ze środków Fundacji PZU. Wydawcą publikacji jest Powiatowe Centrum Kultury w Nowy Targu.

Wydawnictwo to opisuje wydarzenia na Spiszu i Orawie dotyczące odzyskania niepodległości przez Polskę. Wydarzenia te  były wyjątkowe i niespotykane. O tym co się wówczas działo na Spiszu i Orawie wiedział cały kraj i bardzo tym żył, uważano to za niezwykle ważne dla Polski odzyskującej niepodległość. Rozgrywały się tu losy przynależności do odradzającej się Polski terenów zamieszkałych przez ludność polską, a tym samym i przebiegu granic państwa odzyskującego niepodległość. Wydarzenia, które miały tu miejsce 100 lat temu doprowadziły do odzyskania części tych ziem dla Polski. Stan wiedzy na ten temat wśród społeczeństwa jest nikły i w wielu przypadkach zakłamany. Publikacja przybliża i tłumaczy rolę wydarzeń sprzed 100 lat i przywraca pamięć osobom, bez których tereny Spisza i Orawy mogły nie być przyłączone do Polski. Obiektywne i fachowe spojrzenie na sprawę gwarantuje postać Jerzego M. Roszkowskiego, który jest historykiem i powyższy temat zbadał szczegółowo i dogłębnie.

Wieczornice oraz Spotkania Patriotyczne odbędą się w następujących miejscach i terminach:
 13 października 2018r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej w remizie OSP w Rabie Wyżnej

16 października 2018r. o godz. 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy, ul. 3 Maja 16
16 października 2018r. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n.D. ul. Zdrojowa 11 
17 października 2018r. o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu

Każdy uczestnik spotkania otrzyma książkę gratis.

Wydawnictwo publikacji jest realizowane w ramach „Powiatowego Programu Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości”

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna