Kamery live
prognoza pogody

Nowa zamiatarko-polewaczka zadba o czysty Nowy Targ

Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji został wyposażony w nowy pojazd. Oklejona eko-hasłem zamiatarko – polewaczka marki Mercedes, nie tylko zadba o czystość nowotarskich ulic, ale również wpłynie korzystnie na jakość powietrza. Maszyna została zakupiona w ramach zadania, na które miasto wzięło preferencyjną pożyczkę w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, z możliwością umorzenia do 30% całości kwoty.

Nowa zamiatarko-polewaczka zadba o czysty Nowy Targ

Zamiatarko-polewaczka została dostarczona do ZGZiR już z początkiem sierpnia, jednak konieczne było załatwienie kilku formalności, wyszkolenie pracowników i oklejenie samochodu, którego zakup jest kolejnym krokiem, by sprawnie realizować program ochrony powietrza w mieście.  

O konieczności mycia ulic miast w kontekście walki o czystsze powietrze, mówił podczas swojego wystąpienia na Sesji Rady Miasta sam Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Paweł Ciećko. Potwierdził, że po tym, jak wyegzekwował na władzach Krakowa mycie ulic, stężenie pyłu na Alejach Krasińskiego spadło prawie o połowę. 

Pojazd dumnie prezentuje na błyszczącej, białej karoserii hasło “Dbamy o czysty Nowy Targ”.

fot. ZGZiR i os

Wiosenna akcja Zakładu Zieleni

 

„Nowotarżanie palą odpadami albo podłymi frakcjami węgla” – stwierdza wprost wojewódzki inspektor ochrony środowiska

Nowy Targ: w kotlinie zabójczych stężeń (video)

 

os 02.09.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
disco fan po jarmarku 12:34 03.09.2018

polej mnie i obmieć mnie nowa polewaczko potrzebuję miłości jak każdy bo nie jestem kaczką

Zobacz również