Kamery live
prognoza pogody

Zamiast zarobić, straciła 1500 zł

5 maja 2021 18:18

Mieszkanka powiatu nowotarskiego wystawiła na portalu ogłoszeniowym ubrania na sprzedaż. Kobieta popełniła błąd, klikając w link przesłany przez osobę zainteresowaną  kupnem i zamiast zarobić pieniądze, straciła 1500 złotych.

Zamiast zarobić, straciła 1500 zł

Wczoraj do nowotarskiej komendy zgłosiła się kobieta, która oferowała do sprzedaży ubrania na popularnym serwisie ogłoszeniowym. Wczoraj ze sprzedającą skontaktowała się osoba zainteresowana kupnem. Po wymianie kilku wiadomości tekstowych na popularnym komunikatorze WhatsApp, kobieta weszła w przesłanego linka, aby otrzymać płatność za wystawione ubrania. W dalszej kolejności postępowała zgodnie z instrukcją, wpisując wymagane dane m.in. numer karty i kod CRV.  Po chwili otrzymała wiadomość sms, że z jej konta za pomocą BLIK-a wypłacono 1 500 złotych. 

Apelujemy o ostrożność podczas internetowych transakcji

Przestrzegamy przed wchodzeniem w wiadomości mailowe i linki przesłane z nieznanego źródła. Chrońmy wszelkie hasła, loginy i numery PIN. Pamiętajmy, że oszuści nie odpuszczają i szukają kolejnych, nowych sposobów wyłudzenia pieniędzy.

źródło: KPP Nowy Targ

os 05.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również