ZALPN. Galaktikos uzupełnia podium

7 października 2022 20:00

Przedostatnia kolejka rozgrywek Zakopiańskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej dała nam odpowiedź która drużyna zakończy sezon na trzecim stopnia podium.

Jest nim drużyna Galaktikos, która po wymianie ciosów wygrała 3:2 z Gwardią Wójta.

To było bardzo wyrównane spotkanie. Galaktyczni szybko wyszli na prowadzenie, za sprawą Łukasza Magulskiego i jego technicznego uderzenie tuż sprzed pola karnego, ale jeszcze przed przerwą wyrównał lider Gwardii – Marcin Wójt. Druga połowa ponownie rozpoczęła się od trafienia Galaktikos. Tym razem z dystansu przymierzył Witold Worwa, ale po chwili swoim drugim golem odpowiedział Wójt. W końcówce wygraną Galaktikos zapewnił Michał Łukaszczyk.

Bez większych problemów kolejne trzy punkty – w starciu ze Street Team – zainkasował „świeżo upieczony” mistrz ZALPN ekipa Brutal Team. Co prawda początek meczu i wyrównujące trafienie na 1:1 Macieja Gąsienicy, dawało nadzieję na wyrównany przebieg tego spotkania, ale Brutal szybko za sprawą swojego lidera Krystiana Nowaka wskoczył na wyższy bieg i już spokojnie kontrolował przebieg wydarzeń na boisku.

Duet Krzysztof Marusarz – Maciej Miętus poprowadził do zwycięstwa Spartę Zakopane nad Kanciarzami. Pierwszy z wymienionych popisał się hat-trickiem, drugi ustrzelił dublet.