Kamery live
prognoza pogody

Zakup euro – gdzie zrobić to szybko, tanio i bezpiecznie? (art. sponsorowany)

16 czerwca 2023 23:16

Kiedy zakup euro staje się koniecznością, wiele osób kieruje się do najbliższego kantoru. Czy zawsze jest to jednak korzystny wybór? W jaki jeszcze sposób można bezpiecznie i tanio kupić obcą walutę? Zachęcamy do poznania odpowiedzi w poniższym artykule.

Zakup euro – gdzie zrobić to szybko, tanio i bezpiecznie? (art. sponsorowany)

Kiedy i po co kupujemy euro?

Euro w naszym portfelu najczęściej pojawia się podczas podróży po europejskich krajach. Wyjeżdżamy, aby zwiedzać urokliwe miasteczka i pławić się w śródziemnomorskim słońcu. W ostatnich latach popularne stało się również podróżowanie po Europie w celach zakupowych czy też w związku z wydarzeniami sportowymi, jak mecz ulubionej drużyny piłkarskiej. Z euro na co dzień mają do czynienia również zarabiający za granicą. Nieistotne, czy jest to wyjazd sezonowy czy też emigracja wieloletnia – wynagrodzenie zwykle otrzymujemy w obcej walucie. W związku z inflacją w naszym kraju, od wielu miesięcy popularne jest również oszczędzanie w obcych walutach. Zdecydowanie prym wiodą tutaj euro i dolar – dwie najbardziej stabilne waluty. Jednak aby operować euro, konieczne jest jej posiadanie. Pierwszą myślą jest zakup potrzebnej waluty w pobliskim kantorze. Czy to zawsze dobry pomysł? Poniżej zamieściliśmy wady i zalety tego rozwiązania.

Kantor stacjonarny, kantor bankowy czy kantor internetowy?

Do zalet tradycyjnego kantoru z pewnością należy zaliczyć prostą procedurę zakupu lub wymiany dowolnej waluty. Nie tylko trwa ona chwilę, ale też nie wymaga żadnych formalności. Pierwszą z wad jest już jednak sama konieczność udania się w dane miejsce, zwłaszcza w przypadku, gdy w bliskiej okolicy żaden kantor nie występuje. Dodatkowo może okazać się, że w poszukiwaniu najlepszego kursu trzeba będzie odwiedzić więcej niż jedno miejsce. A jeśli chcemy wymienić większą sumę pieniędzy, również może się okazać, że jest to niemożliwe od ręki.

Jeśli chcemy skorzystać z opcji wymiany walut oferowanej np. przez nasz bank to owszem, jest to rozwiązanie wygodne i szybkie. Jesteśmy jednak skazani na kurs bankowy, który może okazać się nie najtańszym rozwiązaniem.

Wad tych natomiast pozbawione są kantory internetowe, które aktualnie zyskują coraz większą popularność wśród osób potrzebujących zakupić bądź wymienić waluty. Rozwiązanie to może okazać się wygodne również dla osób płacących za granicą kartą wielowalutową. Zamiast korzystać z przewalutowania środków po ustalonym przez bank kursie, można je wymienić po korzystnym kursie w Internetowym Kantorze na stronie https://internetowykantor.pl/kurs-euro/, a następnie całkowicie za darmo przelać na swoje konto walutowe w banku i wygodnie płacić euro podczas zagranicznych wyjazdów.

Czy warto kupić euro w kantorze internetowym?

W przeciwieństwie do kantoru stacjonarnego, internetowy nie wymaga od nas wychodzenia z domu. Dla większości osób oszczędność czasu ma duże znaczenie – zwłaszcza podczas przygotowań do zagranicznego wyjazdu. Znaczna ilość obowiązków na głowie sprawia, że jeżdżenie od jednego punktu do drugiego w poszukiwaniu najlepszego kursu może okazać się wręcz niemożliwe. Zamiast przepłacać lub tracić cenny czas, w dowolnej chwili można skorzystać z usług kantoru online. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest bezpieczeństwo transakcji. Podczas wymiany lub zakupu większej ilości gotówki nie trzeba obawiać się przykrych sytuacji, takich jak zgubienie posiadanych środków czy ich kradzież. Przede wszystkim należy podkreślić również istotną kwestię, jaką jest opłacalność transakcji. W kantorze online wymiana waluty jest często sporo tańsza niż w stacjonarnym. Podczas zakupu większej ilości euro można zatem spodziewać się znaczących oszczędności, które na pewno przydadzą się podczas zagranicznego wyjazdu.

os 16.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również