Kamery live
prognoza pogody

Zakopane rozstrzygnęło konkurs na plakat promujący miasto

27 kwietnia 2023 16:52

W zeszłym tygodniu, 18 kwietnia, Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury ogłosiły wyniki konkursu na plakat promujący Miasto Zakopane. 20 finałowych prac można obejrzeć w Galerii Stacja Kultura Zakopane w budynku zakopiańskiego dworca kolejowego. Samo rozstrzygnięcie konkursu zbiegło się z Pokazem Filmów o Sztuce, którego tegorocznym tematem głównym był właśnie plakat.  

Zakopane rozstrzygnęło konkurs na plakat promujący miasto

-Od maja 2022 roku, w Galerii zapowiadaliśmy to wydarzenie ekspozycją prac przedwojennych artystów i plakatów promujących Zakopane na początku XX wieku. Jest nam bardzo miło gościć młodych artystów w tak szacownym towarzystwie i mamy nadzieję, iż nagrodzeni w konkursie Twórcy, podejmą współpracę z Miastem Zakopane. Bardzo jestem dumna, iż znaleźliśmy w konkursie godnych następców Wielkich Mistrzów plakatu – wyjaśnia dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher. 

Główna nagroda trafiła do Pani Małgorzaty Bury, a obok finansowego aspektu dla zwycięzcy, to także propozycja zawarcia dodatkowej umowy w celu adaptacji pracy na potrzeby kampanii promującej Zakopane.

Nagrodę Zastępcy Burmistrza Miasta Zakopane – Agnieszki Nowak-Gąsienicy otrzymał Pan Franciszek Rząsa – autor będzie mógł liczyć na realizację linii upominków o charakterze promocyjnym dla Miasta Zakopane. Wyróżnienie Dyrektora Miejskiej Galerii Sztuki Lidii Rosińskiej-Podleśny – dla Pani Karoliny Szafran, to zaproszenie do wzięcia udziału w tegorocznej edycji projektu wystawienniczego “Artyści Zakopiańscy 2023” – Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem. Z kolei wyróżnienie Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Bożeny Gąsienicy, trafiło do Pani Yelyzavety Ravets, która otrzymała zestaw książek dotyczących Zakopanego i Tatr oraz zaproszenie do współpracy przy działaniach promujących czytelnictwo przez MBP. Wyróżniony plakat zostanie pokazany w siedzibie Mediateki .

źródło: Zakopiańskie Centrum Kultury

os 27.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również