Kamery live
prognoza pogody

Zakopane. Kierowcy z Bliskiego Wschodu przyłapani na wykroczeniach drogowych

14 lipca 2023 07:30

W sezonie turystycznym pod Tatry przyjeżdża wielu kierowców, którzy niestety ignorują przepisy ruchu drogowego. Najczęściej odnotowywane wykroczenia to nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz kolizje. Wśród popełniających wykroczenia byli również kierowcy z Bliskiego Wschodu.

Zakopane. Kierowcy z Bliskiego Wschodu przyłapani na wykroczeniach drogowych

Policjanci zakopiańskiej drogówki w wysokim sezonie turystycznym mają bardzo wiele pracy. Obsługują zdarzenia drogowe, wypadki, kolizje, zgłoszenia nieprawidłowego parkowania oraz stale nadzorują ruch na głównych drogach naszego powiatu tak aby turyści bezpiecznie mogli dotrzeć na wakacje. Wśród kierowców, którzy wczoraj przekroczyli dozwoloną prędkość znalazł się młody kierowca z Bliskiego Wschodu. Ten 19-latek kierował samochodem osobowym na popularnej „zakopiance” nigdy nie posiadając prawa jazdy. Ponadto w rejonie przejścia dla pieszych w miejscowości Biały Dunajec jechał z prędkością 108 km/h.

Ostatecznie kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem 19-latka. Dzisiaj w trybie przyspieszonym odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Grozi mu grzywna w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na terenie RP od 6 miesięcy do 3 lat. Kolejny kierowca z Bliskiego Wschodu zatrzymany został przez policjantów zakopiańskiej drogówki po tym jak zrobił sobie przejażdżkę po Krupówkach. W tym przypadku grzywna może wynieść nawet 5000 złotych.

/źródło: Policja Zakopane/

 

redakcja 14.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również