Kamery live
prognoza pogody

Zakaz odprowadzania wód opadowych i roztopowych oraz wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej

25 października 2023 08:05

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu przypomina o zakazie odprowadzania wód opadowych, roztopowych oraz wód drenażowych do miejskiej kanalizacji sanitarnej (art. 9 ust. 1 Ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków).

Zakaz odprowadzania wód opadowych i roztopowych oraz wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej

WZWiK zwraca się z prośbą do właścicieli posesji, z których wody opadowe, roztopowe lub drenażowe odprowadzane są do miejskiej kanalizacji sanitarnej o likwidację miejsc wpięcia tych instalacji. Właściciele nieruchomości powinni pamiętać, że przy większych opadach, może dojść do zalania nieruchomości nieczystościami. Nadmiar wód opadowych w kanalizacji sanitarnej stwarza problemy techniczne na kanalizacji, pompowniach i oczyszczalni ścieków.

MZWiK informuje ponadto, że sukcesywnie kontroluje kanalizację sanitarną pod względem odprowadzania wód opadowych i roztopowych oraz wód drenażowych.

ag 25.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również