Kamery live
prognoza pogody

Zagrojcie dudzicki – tym razem w formie wystawy

30 grudnia 2020 13:32

Można już podziwiać wystawę plenerową o podhalańskich instrumentach muzycznych. Zdjęcia dud można obejrzeć przy budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Targu w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Nowym Targu.

Zagrojcie dudzicki - tym razem w formie wystawy

Wystawa jest ostatnim etapem projektu “Zagrojcie dudzicki…” realizowanego przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. Wystawa prezentuje zdjęcia dud podhalańskich wykonanych przez uczestników warsztatów, które odbywały się przez ostatni rok w Powiatowym Centrum Kultury. Wystawa została symbolicznie otwarta przez Krzysztofa Fabera – Starostę Powiatu Nowotarskiego, Bogusława Waksmundzkiego – Wicesatrostę, Karola Skrzypca – Urzędującego Członka Zarządu Powiatu oraz Tadeusza Watychę – Dyrektora Centrum Kultury. W ramach projektu powstał również film na temat budowy kozy, którego premiera miała miejsce przed Bożym Narodzeniem. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Piotr Starmach 30.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również