Kamery live
prognoza pogody

Zabytkowy parowóz – jutro w Nowym Targu!

14 sierpnia 2017 22:05

Na zakończenie długiego wakacyjnego weekendu, we wtorek 15 sierpnia na trasę z Chabówki do Zakopanego wyruszy historyczny skład pociągu który będzie promował Małopolskie atrakcje turystyczne i dziedzictwo historyczne. Pociąg odjeżdża z Chabówki o 9:24 i zatrzyma się na stacjach w Nowym Targu (od 10:20 do 10:55) oraz w Zakopanem (od 11:40 do 15:26) – w tym czasie będzie możliwość zwiedzenia składu pociągu oraz otrzymania gadżetów i upominków.

Zabytkowy parowóz - jutro w Nowym Targu!

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Projekt realizowany jest w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającego na terenie województwa małopolskiego, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz.

Na zakończenie długiego wakacyjnego weekendu, we wtorek 15 sierpnia na trasę z Chabówki do Zakopanego wyruszy historyczny skład pociągu który będzie promował małopolskie atrakcje turystyczne i dziedzictwo historyczne.

Skład pociągu zestawiony z parowozu OKz32-2 z 1934 roku oraz zabytkowych wagonów z lat 1923 – 1960. Parowozy tego typu zostały zbudowane w latach 1934-1936 w liczbie 25 sztuk z myślą o trasie Chabówka – Zakopane. Zatem, będzie to autentyczny powrót do historii!

Pasażerom towarzyszyć będą liczne atrakcje dodatkowe – występ góralskiego zespołu muzycznego, regionalny poczęstunek czy też zwiedzanie atrakcji Zakopanego w towarzystwie przewodników. W pociągu będą także rozprowadzane informatory o najważniejszych małopolskich atrakcjach turystycznych.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na małopolskie stacje kolejowe tym dniu i obejrzenia zabytkowego parowozu i wagonów. Pociąg odjeżdża z Chabówki o 9:24 i zatrzyma się na stacjach w Nowym Targu (od 10:20 do 10:55) oraz w Zakopanem (od 11:40 do 15:26) – w tym czasie będzie możliwość zwiedzenia składu pociągu oraz otrzymania gadżetów i upominków.

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” jest realizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”. Partnerem strategicznym wydarzenia jest PKP CARGO.

NT24TV 14.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również