Kamery live
prognoza pogody

Zaatakowali ratowników medycznych. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty

23 listopada 2023 09:12

37-latek z gminy Nowy Targ zaatakował ratowników medycznych gazem, a 23-latek rzucił się na nich z pięściami. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Zaatakowali ratowników medycznych. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty

W sobotę około godziny 20.30 policjanci prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zostali wezwani na interwencję w jednym z domów na terenie gminy Nowy Targ, aby udzielić wsparcia załodze karetki pogotowia.

– Obecni na miejscu ratownicy zostali wcześniej wezwani do upojonego alkoholem mężczyzny, który w pewnym momencie stał się agresywny i rozpylił gaz w ich kierunku. Następnie uderzając furtką naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Pijany 37-latek został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, za co grozi mu grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 3 lat – informują nowotarscy policjanci.

Po północy ten sam patrol interweniował na terenie Nowego Targu w sprawie nietrzeźwego 23-latka, który podczas udzielania pomocy przez ratowników medycznych znieważył ich i uderzył kolanem jednego z nich.

– Okazało się, że 23-latek był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Puck do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych.  Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych w nowotarskiej komendzie. Następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego – informują policjanci.

Ratownik medyczny podczas wykonywania obowiązków korzysta z ochrony przewidzianej w kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 3 lat Za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

ag 23.11.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również