Kamery live
prognoza pogody

Za spalanie odpadów – kara pieniężna i sprawa w sądzie

4 maja 2017 10:05

Karę grzywny w wysokości 5 tys. złotych otrzyma nowotarżanin, u którego stwierdzono spalanie odpadów. Tego rodzaju działania możliwe są dzięki umowie, jaką w styczniu br. Gmina Miasto Nowy Targ podpisała z Centralnym Laboratorium Pomiarowo-Badawczym z Jastrzębia Zdroju w zakresie świadczenia usług badania pobranych przez urzędników próbek odpadów paleniskowych

Za spalanie odpadów - kara pieniężna i sprawa w sądzie

Od 28 marca do 28 kwietnia br. pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 39 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji.

Ponadto w dniu 19 kwietnia został skierowany wniosek do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Nowym Targu o ukaranie w związku ze stwierdzeniem spalania odpadów. Zawnioskowano o wymierzenie kary grzywny w wysokości 5 tys. zł. 

Jest to efekt pobranej próbki. Badanie potwierdziło w popiele obecność substancji pochodzących ze spalania odpadów – powiedział podczas ostatniej Sesji Rady Miasta burmistrz Grzegorz Watycha

Pozytywnym efektem działań kontrolnych są również modernizacje kotłowni nieruchomości, będących przedmiotem zgłoszeń ze względu na uciążliwą emisję. Takim przykładem jest nieruchomość położona przy ul. Ludźmierskiej, której właściciel po licznych interwencjach urzędników zdecydował się zainstalować nowoczesny i ekologiczny kocioł na biomasę.

/os

NT24TV 04.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również