Kamery live
prognoza pogody

Za rok będziemy jeździć wschodnią obwodnicą

27 września 2017 20:20

Miasto ogłosiło właśnie przetarg na budowę ostatniego fragmentu wschodniej obwodnicy miasta, tj. od Al. Tysiąclecia do ul. Waksmundzkiej. Inwestycja współfinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego i realizowana jako projekt unijny z dotacją 5 mln zł, którą udało się miastu uzyskać w czerwcu br. 

Za rok będziemy jeździć wschodnią obwodnicą

Inwestycja zakłada budowę 150-metrowego fragmentu drogi od Al. Tysiąclecia przez teren starej targowicy aż do ul. Waksmundzkiej oraz budowę czterowlotowego ronda na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Al. Tysiąclecia. 

Długo oczekiwany “komunikacyjny bajpas” w przyszłości pozwoli m.in. wyprowadzić ruch tranzytowy z południa miasta w kierunku Krakowa, z ominięciem centrum Nowego Targu, przyspieszyć przejazd karetki pogotowia w kierunku szpitala oraz zminimalizować kolizyjność obecnego skrzyżowania ul. Sikorskiego z dwupasmówką poprzez budowę bezkolizyjnego ronda. Te m.in. powody zadecydowały o nadaniu decyzji w sprawie inwestycji rygoru natychmiastowej wykonalności. 

Całość inwestycji przebiegać będzie praktycznie równolegle do rzeki Biały Dunajec, ok. 200 metrów od niej. Droga będzie miała 7 metrów szerokości, z 2,5 – metrowymi chodnikami z kostki po obu stronach jezdni. Nowo projektowane rondo ma mieć 36 metrów średnicy zewnętrznej. Realizacja inwestycji będzie wiązać się z koniecznością rozbiórki kilku kolidujących ogrodzeń, które będą przebudowane w nową lokalizację.

Dodatkowo w ramach inwestycji planowany jest nasyp i budowa muru oporowego, stalowych, dwubiegowych schodów, jak również rekultywacja gruntów – niwelacja terenu, humusowanie i obsianie mieszanką traw. Ten reprezentacyjny, bo widoczny, leżący przy wylocie z miasta teren w końcu doczeka się zatem estetycznego wyglądu. 

Termin zakończenia prac zaplanowany jest na 19 października 2018 roku, natomiast termin oddania inwestycji do użytku – na 18 grudnia 2018 roku. Oferty można składać do 17 października br. 

 

 

 

NT24TV 27.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również