Kamery live
prognoza pogody

Za nami pierwszy dzień zawodów Pucharu Świata w Zakopanem

15 stycznia 2022 22:46

Sobota to tradycyjnie pod Tatrami konkurs drużynowy w skokach narciarskich i w tym roku polscy skoczkowie zajęli szóste miejsce.

Za nami pierwszy dzień zawodów Pucharu Świata w Zakopanem

Nic więc dziwnego, że kibice wychodzący z zakopiańskiej Wielkiej Krokwi czuli niedosyt, jeśli chodzi o wynik polskiej reprezentacji. Ale wszyscy liczą, że w niedzielę w konkursie indywidualnym będzie lepiej.

– Wierzę, że biało-czerwoni powalczą o pierwsze podium w tym sezonie – nie ukrywa Marszałek Małopolski Witold Kozłowski. – Zachęcam wszystkich abyśmy podczas konkursu indywidualnego trzymali mocno kciuki i kibicowali naszym zawodnikom. Cieszę się, że w sobotę kibicie na zakopiańskiej skoczni przygotowali tak gorące przyjęcie drużynom wszystkich reprezentacji biorących udział w konkursie. Pozytywnych emocji nie popsuła gorsza forma naszych skoczków – i doping oraz atmosfera na obiekcie były naprawdę wspaniałe. Niezależnie od tego cieszę się, że to właśnie w Zakopanem, w Małopolsce odbywa się tak prestiżowa impreza w Polsce – jakim jest Puchar Świata. To pokazuje jaki potencjał mają też planowane w Krakowie Igrzyska Europejskie.

Tutaj gwoli ścisłości warto dodać, że w Zakopanem w konkursie drużynowym zwyciężyli skoczkowie ze Słowenii, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Niemiec a na trzecim z Japonii. Marszałek Witold Kozłowski uczestniczył w uroczystości wręczania nagród najlepszym drużynom – przekazując gratulacje i statuetkę niemieckim skoczkom za zajęcie drugiego miejsca.

os 15.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również