Kamery live
prognoza pogody

Za nami pierwszy dzień XI Podhalańskiego RC Model Show (zdjęcia)

4 sierpnia 2018 21:35

Na nowotarskim niebie znów dużo się dzieje. Wspaniała pogoda, dobra atmosfera i widowiskowe pokazy. Decyzja o ponownym zorganizowaniu w Nowym Targu Pikniku Modelarskiego okazała się być strzałem w dziesiątkę. Na Podhalu spotkali się piloci modeli z całej Polski, a także z Czech i Austrii.

Za nami pierwszy dzień XI Podhalańskiego RC Model Show (zdjęcia)

Podhalański RC Model Show to wydarzenie organizowane po raz jedenasty przez sekcję modelarską Aeroklubu Nowy Targ po dwuletniej przerwie. Program tegorocznej imprezy był bardzo zróżnicowany. Mogliśmy podziwiać loty szybowców, odrzutowców, helikopterów oraz indywidualne i grupowe pokazy. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych w postaci słodyczy “lecących z nieba”.


Impreza w Nowym Targu była jedną z najbardziej wyczekiwanych przez pilotów modeli. Po dwóch latach mogli oni znowu spotkać się na nowotarskim lotnisku. Tego dnia zjawili się piloci z całej Polski, m. in. z Gdyni, Opola, Wrocławia, Warszawy, Przemyśla i Rzeszowa. Niektórzy z nich brali udział w wydarzeniu od pierwszego pokazu przed trzynastoma laty.

Do stolicy Podhala przyjechało 75 pilotów. Każdy z nich prezentował od jednego do trzech modeli. Impreza znów cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego będzie kontynuowana w kolejnych latach.

– Myślę, że ta chęć Aeroklubu Nowy Targ do organizacji tego wydarzenia jest wielka, także na pewno będziemy to kontynuować z roku na rok. Ludzie chcą do nas przyjeżdżać, jest to w końcu najpiękniejsze lotnisko w Polsce – mówił Grzegorz Baraniak – główny organizator wydarzenia.

Kolejnym elementem XI Podhalańskiego RC Model Show było ognisko oraz widowiskowe pokazy nocne NIGHT SHOW, które na sam koniec dostarczyły niesamowitych wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aleksandra Kokalik 04.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również