Kamery live
prognoza pogody

Za nami Górskie Mistrzostwa Polski Nauczycieli w kolarstwie szosowym

1 czerwca 2022 10:08
Wyciszenie Włącz dźwięk

W sobotę 28 maja w Nowym Targu odbyła się pierwsza edycja Górskich Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w kolarstwie szosowym, organizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Nauczyciele przemierzyli trasę o długości 70 km dla mężczyzn oraz 53 km dla kobiet z przewyższeniem sięgającym ponad 1000 metrów. Trasa poprowadzona została przez Nowy Targ, Trute, Pyzówkę, Długopole, Krauszów i Morawczynę. Start honorowy odbył się z kampusu Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Zawody odbyły się przy okazji Akademickiego Pucharu Polski AZS-u. Wietrzna aura sobotniego poranka nie odstraszyła zawodników, którzy w liczbie ponad stu osób dotarli do nas z całej Polski.

Najlepszym nauczycielem i tym samym Górskim Mistrzem Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w kolarstwie szosowym został Marcin Węgrzyn z ZSCKR Nowy Targ. Drugie miejsce i wicemistrzostwo wywalczył Marcin Domin z ZNP Nowy Targ, trzeci na mecie zameldował się Grzegorz Nycz z SP w Lesku, a czwarty finiszował Piotr Frencel z SP Nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim. 

Wśród kobiet Górską Mistrzynią Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w kolarstwie szosowym została Agata Sarna z ZPSWO Nowy Targ. Wicemistrzynią okazała się Joanna Garlewicz z ZSZ Nr 2 Kraków, a trzecie miejsce wywalczyła Anna Mieszczak z V LO Katowice. 

-Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy! Tak duże przedsięwzięcie nie powiodłoby się gdyby nie pomoc ze strony Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, a w szczególności pana dr. Pawła Gąsiora i pani dr Katarzyny Węgrzyn, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także wszystkim studentom oraz pracownikom Uczelni zaangażowanym w organizację wydarzenia. Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie za rok – czytamy w relacji z zawodów umieszczonej na stronie ZNP Nowy Targ. 

Po zakończeniu wyścigu w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej na uczestników czekał ciepły posiłek oraz punkt masażu przygotowany przez studentów fizjoterapii. Wiceprezeski Zarządu Okręgu Małopolskiego ZNP, Hanna Jakubek i Sylwia Żmudka wręczyły zwycięzcom, puchary, vouchery Attiq oraz gadżety sportowe.

Wyniki: https://my.raceresult.com/195886/results#0_911959

mat. ZNP Nowy Targ

os 01.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również