Kamery live
prognoza pogody

Za nami 12. Noc Muzeów w Nowym Targu (duża galeria)

14 maja 2023 10:58

Nowy Targ już po raz 12. dołączył do ogólnopolskiej akcji pod hasłem Noc Muzeów. Oferta wydarzenia była tym razem bardzo bogata – obejmowała osiem obiektów, dwa wernisaże i dziesięć różnych wystaw, ale w programie znalazły się także warsztaty, pokaz filmowy i trzy koncerty. 

Za nami 12. Noc Muzeów w Nowym Targu (duża galeria)

Organizatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury, które poza wnętrzami Muzeum Podhalańskiego i Muzeum Drukarstwa, po raz pierwszy udostępniło  dla zwiedzających także Wieżę Wodną i budynek dworca kolejowego, kryjący dwie ekspozycje bardzo mocno związane z dziejami miasta: “Nowotarscy artyści” oraz “Kombinat Podhale”. 

Na trasie Nocy Muzeów znalazły się także: Galeria Sztuki BWA “Jatki”, Bursa Gimnazjalna, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka oraz Izba Zimnej Wojny i Socjalizmu w Urzędzie Miasta. Nie brakowało “nocnych marków”, chętnych do zwiedzania wszystkich wystaw i zebrania kompletu pieczątek tegorocznej Nocy Muzeów w Nowym Targu. 

Relacja filmowa z wydarzenia – w środowym “Przeglądzie Tygodniowym”, a teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć Pawła Kosa. 

fot. Paweł Kos

os 14.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również