Kamery live
prognoza pogody

Z wizytą u stóp Babiej Góry – “Edukacja dla przyrody pogranicza”

22 listopada 2017 07:07
Wyciszenie Włącz dźwięk

Leżąca na styku Polski i Słowacji Babia Góra to miejsce wyjątkowe, urzekające majestatem i owiane tajemniczą aurą. Dominująca nad krajobrazem góra fascynuje i przyciąga, ciesząc się wciąż niesłabnącą popularnością wśród turystów i badaczy. Samotna wśród innych gór, jest nierozerwalnie związana z ludźmi mieszkającymi u jej podnóża, buduje ich tożsamość, ale też potrzebuje ich troski, opieki i ochrony. Jedną z jej form jest realizowany właśnie mikroprojekt "Edukacja dla przyrody pogranicza".

Ze względu na wyjątkowy, unikatowy charakter oraz położenie na granicy dwóch państw, rejon Babiej Góry stanowi istotną część dziedzictwa przyrodniczego pogranicza polsko-słowackiego i jako taki wymaga wspólnego wkładu w jego ochronę, która realizowana jest na wielu poziomach.

Jednym z jej elementów są działania mające na celu zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej osób zaangażowanych zarówno w edukację, jak i ochronę przyrody na obszarze pogranicza. Cel ten doskonale spełnia realizowany właśnie mikroprojekt „Edukacja dla przyrody pogranicza”, na mocy umowy o dofinansowanie podpisanej między Euroregionem Beskidy a Babiogórskim Parkiem Narodowym w ramach współpracy transgranicznej V-A Polska Słowacja 2014-2020. Słowackim partnerem Babiogórskiego Parku Narodowego jest Park Krajobrazowy Górna Orawa z siedzibą w Namestovie.

NT24TV 22.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również