Kamery live
prognoza pogody

Z rodzącymi na sygnale

17 stycznia 2023 14:36

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy w przeciągu dwóch dni dwukrotnie pilotowali samochody z rodzącymi kobietami. Dzięki sprawnej akcji mundurowych kobiety bezpiecznie i na czas dotarły do szpitala.

Z rodzącymi na sygnale

W niedzielę po południu dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie od kobiety, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Ciężarna była w drodze do szpitala, jednak z uwagi na korek w miejscowości Rdzawka dojazd był utrudniony. Po ustaleniu dokładnej lokalizacji pojazdu, na miejsce został skierowany patrol nowotarskiej drogówki. Mundurowi, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, rozpoczęli pilotaż skody z rodzącą kobietą do nowotarskiego szpitala.

Następnego dnia wieczorem, policjanci ruchu drogowego jechali drogą krajową nr 47 w kierunku Klikuszowej. W pewnym momencie z tyłu nadjechał samochód osobowy marki Skoda, którego kierowca zamrugał światłami  i wyprzedził radiowóz. Policjanci zatrzymali skodę, aby poznać powód pośpiechu kierującego. Za kierownicą siedział zdenerwowany mężczyzna, który wiózł do szpitala swoją ciężarną żonę, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Funkcjonariusze bez wahania pomogli przyszłym rodzicom w bezpiecznym dotarciu do szpitala. O pilotażu samochodu z rodzącą kobietą poinformowali dyżurnego jednostki, a ten następnie personel nowotarskiego szpitala.   

Dzięki pomocy i sprawnie przeprowadzonych pilotaży przyszli rodzice na czas dotarli do szpitala i trafili pod opiekę specjalistów.

Rodzicom serdecznie gratulujemy, a maluszkom życzymy dużo zdrowia!

źródło: KPP Nowy Targ

os 17.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również