Kamery live
prognoza pogody

Z powodu wczorajszego smogu – wcześniejsze zamknięcie lodowiska

19 grudnia 2019 13:27

Nie do 22, ale jedynie do 20:45 otwarte było wczoraj mobilne lodowisko na rynku. To reakcja władz miasta na bardzo złą jakoś powietrza, jaką odnotowała stacja pomiarowa WIOŚ usadowiona na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 przy Pl. Słowackiego . Dobowe stężenie pyłu PM10 z wartością 176 µg/m3 przekroczyło bowiem stan alarmowy, wynoszący 150 µg/m3. Maksymalną wartość odnotowano o godzinie 18:00 i wyniosła 372 µg/m3.

Z powodu wczorajszego smogu - wcześniejsze zamknięcie lodowiska

-Nie ustalamy sztywnego limitu- mówi Arkadiusz Szymczyk, kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki UM, jednak potwierdza, że decyzje o zamknięciu lodowiska będą podejmowane także w przyszłości, w przypadku dużych przekroczeń norm zanieczyszczenia powietrza. Firma, która udostępnia lodowisko, przyjęła do wiadomości, że w sytuacji, gdy poziom zawieszonego pyłu PM 10 będzie osiągał wysokie wartości, ślizgawka będzie zamykana. Decyzję o tym każdorazowo podejmuje burmistrz miasta lub jego zastępcy.

 

Plenerowe lodowisko jest już czynne

Ślizgawka na hali lodowej

os 19.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również