Kamery live
prognoza pogody

XX Karnawał na śniegu – kolorowe zawody dla najmłodszych na Zadziale

18 lutego 2017 13:27

Już po raz dwudziesty z inicjatywy Małych Śwarnych zorganizowany został w Nowym Targu Karnawał na śniegu, czyli otwarte zawody narciarskie dla dzieci. Impreza, promująca lokalny folklor (zawodnicy występują w strojach góralskich) od kilku lat jest jednocześnie Memoriałem Władysława Sięki, pierwszego sędziego Karnawału.

XX Karnawał na śniegu - kolorowe zawody dla najmłodszych na Zadziale

Formuła jubileuszowej edycji nie odbiegała od tego, co od lat wpisane jest w tradycję zawodów. Rozpoczęła się zatem od imponującego, uroczystego, kolorowego zjazdu powolnym slalomem z samego szczytu stoku – w barwnych, regionalnych strojach, z polskimi flagami i czerwonymi balonikami w rękach. Następnie wypuszczono baloniki do nieba i przystąpiono do zawodów. Główną konkurencją był jak zwykle slalom gigant. Za udział w stroju regionalnym przyznawana była bonifikata czasowa. 

Na zmarzniętych uczestników zawodów czekały ciepłe napoje, kiełbaski, moskole i inne domowe smakołyki. Młodsi mieli okazję poszusować na workach z sianem i “jabłuszkach” z mniejszej górki. Nie zabrakło i snowboardzistek w tybetkach. 

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością Józef Staszel, Wojciech Groń i Stanisława Trebunia-Staszel.

 /os

NT24TV 18.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również