Kamery live
prognoza pogody

XVII Mały Bieg Podhalański im. Jana Pawła II

10 stycznia 2024 14:49

9 stycznia 2024 r. w Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej odbył sią XVII Mały Bieg Podhalański im. Jana Pawła II, który był zarazem otwarciem piętnastego sezonu Małopolskiej Szkolnej Ligi Szkolnego Związku Sportowego w biegach narciarskich. Przy bardzo słonecznej i mroźnej pogodzie na starcie zjawiło się ponad dwustu zawodników z terenu Małopolski, którzy rywalizowali stylem klasycznym.

XVII Mały Bieg Podhalański im. Jana Pawła II

Na idealnie przygotowanych trasach narciarskich swoje umiejętności po raz pierwszy w tym roku mogli zaprezentować uczniowie szkół podstawowych i klubów sportowych. Kierownikiem zawodów był Feliks Piwowar a sędzią głównym Marek Danielczak.

W kategorii drużynowej rewelacyjnie spisała się Szkoła Podstawowa z Klikuszowej, która w kategorii Igrzyska Dzieci (roczniki 2011 do 2013 i mł.) pokonała Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Na trzecim miejscu uplasowali się reprezentacji Kościeliska. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2009 do 2011) zwyciężyła Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego wyprzedzając SP Klikuszowa oraz SP Zalesie.

Medale, puchary oraz nagrody wręczali przedstawicieli organizatorów zawodów – Wiesław Parzygnat Wicewójt Gminy Nowy Targ, Tadeusz Watycha – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, Marcin Filipiec – Kierownik CNB Klikuszowa, Feliks Piwowar – Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie.

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

 

ag 10.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również