PILNE
Kamery live
prognoza pogody

XVII KWESTA Podsumowanie

10 listopada 2016 14:20
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Podczas obchodzonego kilka dni temu Święta Wszystkich Świętych tradycyjnie u bram cmentarza odbyła się również zorganizowana przez Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk XVII kwesta na rzecz odnowy zabytków nowotarskiego cmentarza.  

W akcję zaangażowanych było ponad 100 osób. Pieniądze do puszek zbierało wiele prominentnych postaci Nowego Targu, z burmistrzem Grzegorz Watychą na czele, jednak wśród kwestujących znaleźć można było przedstawicieli wielu różnych profesji, wywodzących się z różnych środowisk,  nie wyłączając dzieci i młodzieży. Łączyło ich jedno – szczytny cel w postaci zbierania funduszy na ocalenie kolejnych zabytkowych grobów od zniszczenia. Kwota, jaką udało się zebrać w tym roku wyniosła ponad 22 tysiące złotych. To nieco mniej niż w poprzednich latach, kiedy kwoty oscylowały wokół 24-25 tysięcy zł, ale nadal wystarczająco dużo, by móc zaplanować na lato prace konserwatorsko-restauracyjne kolejnych nagrobków, na których czas odcisnął swoje piętno. Środków wystarcza z reguły na odnowienie 3 – 4 takich zabytków. 

Po całym wydarzeniu, organizatorzy wyrazili ogromną wdzięczność dla kwestarzy i darczyńców – tylko dzięki ich bezinteresownym gestom i działaniu udaje się bowiem realizować tę szczytną ideę. 

/os

material video – zapraszamy

NT24TV 10.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również