Kamery live
prognoza pogody

XIX Mistrzostwa Polski Skarbowców w Nowym Targu oficjalnie otwarte! (zdjęcia, video)

27 maja 2022 13:08
Wyciszenie Włącz dźwięk

Dziś na tzw. “kole”, czyli stadionie przy Miejskiej Hali Lodowej nastąpiła uroczysta inauguracja XIX Mistrzostw Polski Skarbowców. To impreza, która miała odbyć się w Nowym Targu już dwa lata temu, jednak pandemia pokrzyżowała wówczas plany. W jedenastu różnych dyscyplinach startować będzie prawie 1800 zawodników z z 208 jednostek z całego kraju – to reprezentacja ponad 50% procent wszystkich jednostek skarbowych. Wydarzeniu przyświeca hasło “Solidarni z Ukrainą”. 

Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II organizuje Mistrzostwa Polski Skarbowców od 2001 roku. To w skali Polski niewątpliwie swego rodzaju fenomen – jedna grupa zawodowa od 22 lat integruje się wokół szlachetnych celów i raz w roku spotyka się na zawodach sportowych pod hasłem ogólnym „Rywalizujemy fair play, bawimy się i pomagamy!”. W tym roku wydarzeniu przyświeca hasło “Solidarni z Ukrainą”, co było wyraźnie widać w strojach i banerach  przygotowanych przez poszczególne reprezentacje na otwarcie wydarzenia. 

Nie tak łatwo otrzymać status miasta – gospodarza tego wydarzenia. Miasto musi bowiem posiadać odpowiednia infrastrukturę sprzyjającą rozegraniu w tak krótkim czasie 11 różnych dyscyplin sportowych. Nowy Targ szczęśliwie sprostał tym wymaganiom. Wielu skarbowców z odległych stron Polski gości w naszym mieście po raz pierwszy w życiu, a ponieważ Nowy Targ przywitał gości piękną pogodą, wspaniałymi widokami, dobrą bazą sportową i wsparciem organizacyjnym, trudno nie mówić tu o sukcesie promocyjnym dla Stolicy Podhala.

-Czekaliśmy na was dla lata i doczekaliśmy się, żeby móc gościć tak znakomitych przedstawicieli instytucji i waszych kibiców. Mam nadzieję, że pogoda i mieszkańcy, których spotkacie spowodują, że będziecie częściej wracać i odwiedzać Podhale. Przygotowaliśmy nasze obiekty, zamówiliśmy pogodę, abyście się czuli tutaj dobrze. Witamy was gorąco. Dziękuję też za wymiar charytatywny tych zawodów – aby pomagać  innym i pokazać solidarność z walczącą Ukrainą. Życzę udanych zawodów, wielu emocji sportowych, walki fair play, jak również dobrej zabawy – witał gości burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha. 

Rzeczywiście, skarbowcy przyznają, że poza emocjami sportowymi i charytatywnym celem wydarzenia, chodzi tu także o integrację, zabawę, odreagowanie niełatwej, umysłowej pracy, jak również pokazanie innego oblicza skarbowców. 

Ruszają XIX Mistrzostwa Polski Skarbowców. Miły gest w stronę nowotarskiej “Chatki”

fot. pk/os

os 27.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również