Kamery live
prognoza pogody

XIII Piknik Lotniczy – informacja dla zmotoryzowanych i rowerzystów. Najlepiej dotrzeć pieszo…

5 lipca 2024 13:17

NOWY TARG. Nowotarska Komenda Powiatowa Policji oraz władze miasta udających się na XIII Piknik Lotniczy Mieszkańców zachęcają do pozostawienia samochodów w domu i udania się na Lotnisko pieszo lub rowerami.

XIII Piknik Lotniczy – informacja dla zmotoryzowanych i rowerzystów. Najlepiej dotrzeć pieszo…

Osoby przybywające samochodami mogą skorzystać z ogólnodostępnych i bezpłatnych parkingów przy ul. Sikorskiego i na os. Bereki, z których można dotrzeć pieszo, przez kładkę na Białym Dunajcu, na teren wydarzenia.

Można korzystać także z innych ogólnodostępnych parkingów na obszarze Nowego Targu.

Organizatorzy przewidzieli płatne parkingi przy terenie wydarzenia. Jednak ze względu na ograniczoną przepustowość drogi wyjazdowej z Lotniska Nowy Targ, zachęcają do przybycia pieszo lub skorzystania ze wskazanych wyżej parkingów.

Ze względów bezpieczeństwa ścieżka pieszo-rowerowa będzie zamknięta w 6 lipca w godzinach 13.00 – 21.30, a w 7 lipca w godzinach 12.00 – 18.00.

Rowerzyści, którzy w tym czasie wybiorą się na wycieczkę Szlakiem rowerowym wokół Tatr, będą mogli ulicą Lotników dotrzeć do drogi krajowej nr 49, a następnie udać się w kierunku Gronkowa i tam powrócić na ścieżkę.

Z powodu wzmożonego ruchu samochodowego w rejonie nowotarskiego lotniska mogą pojawić się czasowe utrudnienia komunikacyjne.

Przy ulicy Lotników obowiązuje obustronny zakaz zatrzymywania się – złamanie przepisów grozi odholowaniem pojazdu.

 

Anna Szopińska 05.07.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również