Kamery live
prognoza pogody

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

7 maja 2016 10:17

Grzegorz Watycha – Burmistrz Miasta Nowy Targ oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na cykl imprez w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.  W dniach od 9 do 17 maja 2016 roku będą miały miejsce interesujące spotkania literackie, prelekcje oraz konkursy – nie tylko dla najmłodszych czytelników.

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

     Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich tegoroczną edycję  Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek organizuje pod hasłem „Biblioteka Inspiruje.  Celem Tygodnia Bibliotek jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Biblioteki, wraz z ze zmieniającym się otoczeniem stają się powoli mediatekami, zaś biblioteki naukowe przeobrażają się w wielofunkcyjne centra informacyjne. Dzięki temu oferta kulturalno – edukacyjna staje się łatwiej dostępna, a jej atrakcyjność stale się poprawia. Taka formuła biblioteki stwarza dobrą przestrzeń do powstawania i realizacji nowych pomysłów, oraz inicjatyw. Dotyczy to zarówno młodej społeczności Nowego Targu, jak i tej starszej – poszukującej nowych wyzwań i obszarów wiedzy.

Szczegółowy program dostępny jest pod adresem: mbp.nowytarg.pl

Oprac.:MSX
Fot.: MSX

NT24TV 07.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również