nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Grzegorz Watycha – Burmistrz Miasta Nowy Targ oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na cykl imprez w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.  W dniach od 9 do 17 maja 2016 roku będą miały miejsce interesujące spotkania literackie, prelekcje oraz konkursy – nie tylko dla najmłodszych czytelników.

     Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich tegoroczną edycję  Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek organizuje pod hasłem „Biblioteka Inspiruje.  Celem Tygodnia Bibliotek jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Biblioteki, wraz z ze zmieniającym się otoczeniem stają się powoli mediatekami, zaś biblioteki naukowe przeobrażają się w wielofunkcyjne centra informacyjne. Dzięki temu oferta kulturalno – edukacyjna staje się łatwiej dostępna, a jej atrakcyjność stale się poprawia. Taka formuła biblioteki stwarza dobrą przestrzeń do powstawania i realizacji nowych pomysłów, oraz inicjatyw. Dotyczy to zarówno młodej społeczności Nowego Targu, jak i tej starszej – poszukującej nowych wyzwań i obszarów wiedzy.

Szczegółowy program dostępny jest pod adresem: mbp.nowytarg.pl

Oprac.:MSX
Fot.: MSX

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna