Kamery live
prognoza pogody

Wzorowa postawa nastolatków

Dwóch nastolatków znalazło portfel z dokumentami oraz dużą sumą pieniędzy, które przekazali policjantom z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Właściciel miał dużo szczęścia, że trafił na tak uczciwych młodych ludzi i odzyskał swoje rzeczy.

Wzorowa postawa nastolatków

Chłopcy znaleźli portfel z dokumentami i pokaźną sumą pieniędzy przy jednym ze sklepów w Rabce-Zdroju. W pobliżu nie było nikogo, kto szukałby swojej zguby, więc natychmiast zadzwonili na numer alarmowy 112. Na wskazane dyspozytorce WCPR miejsce, przyjechali policjanci z miejscowego komisariatu. Portfel z dokumentami obywatela Mołdawii i gotówką w różnych walutach w kwocie ponad 15 tysięcy złotych oddali funkcjonariuszom. Policjanci pogratulowali nastolatkom postawy i znalezione rzeczy przekazali dyżurnemu Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju.

Następnego dnia do jednostki zgłosił się zmartwiony obywatel Mołdawii, aby zgłosić zagubienie swoich wartościowych rzeczy. Okazało się, że znaleziony dzień wcześniej portfel z dokumentami i pieniędzmi należał właśnie do niego. Wiadomość, że jego rzeczy zostały znalezione i przekazane policjantom, wywołała u niego ogromną radość. Mężczyzna z uśmiechem na twarzy opuścił rabczański komisariat. Miał dużo szczęścia, że trafił na tak uczciwych, młodych ludzi.

Wyrazy uznania i serdeczne podziękowania należą się także rodzicom nastolatków za właściwe wychowanie i kreowanie praworządnych zachowań oraz wzorowej postawy obywatelskiej.

 
os 14.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Kasia 06:06 15.07.2022

Powinni teraz do szkoły tych nastolatków dać taka informacje

Zobacz również