Kamery live
prognoza pogody

Wzmożony ruch w górach. Nie obyło się bez działań ratowników GOPR

6 lipca 2020 10:15

Pierwszy lipcowy weekend i dobra pogoda spowodowały wzmożenie ruchu turystycznego w górach, szczególnie w słoneczną niedzielę był on bardzo duży. Podhalańska Grupa GOPR podczas weekendu udzielała pomocy trzem turystkom. Pomagała też policji w transporcie zwłok, znalezionych przez przypadkowych grzybiarzy w rejonie Rabki. 

Wzmożony ruch w górach. Nie obyło się bez działań ratowników GOPR

W sobotę około południa ratownicy transportowali w dolinę z rejonu Maciejowej w Gorcach kobietę, która podczas wycieczki opadła z sił i nie była w stanie jej dalej kontynuować. Niemal w tym samym czasie, ratownicy zostali zadysponowani do pomocy Policji w dotarciu do zwłok, na które w rejonie Rabki natknęli się przypadkowi grzybiarze. Akcja zakończyła się smutnym obowiązkiem transportu przez ratowników zwłok w dolinę.

W niedzielę w godzinach porannych, ratownik dyżurujący w Schronisko PTTK na Turbaczu udzielał pomocy turystce, która doznała rany ciętej nogi, a po zaopatrzeniu została zwieziona przez niego w dolinę.

Ewakuacja turystki w Pieninach

Kolejny dzień słonecznej pogody przełożył się na bardzo duży ruch turystyczny w górach, co z kolei przełożyło się na kolejne górskie wypadki.W godzinach porannych ratownik dyżurujący w Schronisko PTTK na Turbaczu udzielał pomocy turystce, która doznała rany ciętej nogi, a po zaopatrzeniu została zwieziona przez niego w dolinę.Kolejne zgłoszenie otrzymaliśmy natomiast w godzinach wczesnopopołudniowych z rejonu Pienin, gdzie podczas podejścia na Trzy Korony zasłabła turystka. Po dotarciu na miejscu i zbadaniu jej stanu podjęta została decyzja o jej ewakuacji śmigłowcem Lotnicze Pogotowie Ratunkowe O bezpieczeństwo w górach dbamy wspólnie z Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU, Plus, PKN ORLEN oraz Tatra

Opublikowany przez Grupa Podhalańska GOPR Niedziela, 5 lipca 2020

Kolejne zgłoszenie dotyczyło już rejonu Pienin, gdzie podczas podejścia na Trzy Korony zasłabła turystka. Po dotarciu na miejscu i zbadaniu jej stanu podjęta została decyzja o jej ewakuacji śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

źródło i fot.: Grupa Podhalańska GOPR/Facebook 

os 06.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również