Kamery live
prognoza pogody

Wytwarzał sterydy anaboliczne, osiadał broń i amunicję bez zezwolenia (dużo zdjęć)

29 marca 2019 13:15

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali 37-letniego mężczyznę za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia oraz produkcję sterydów anabolicznych. Podejrzany usłyszał zarzuty i grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Wytwarzał sterydy anaboliczne, osiadał broń i amunicję bez zezwolenia (dużo zdjęć)

We wtorek, 26 marca br. po godz. 11.00 w Chabówce rabczańscy oraz nowotarscy policjanci  zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki audi. Podczas kontroli okazało się, że kierujący przewoził dwadzieścia paczek papierosów nieoznaczonych wymaganymi znakami akcyzy oraz produkty mogące świadczyć o produkcji i sprzedaży substancji anabolicznych.

-Policjanci przeszukali miejsca zamieszkania oraz pomieszczenia zajmowane przez 37-latka min. w Myślenicach, gdzie ujawnili i zabezpieczyli łącznie 4 sztuki broni oraz 69 sztuk amunicji bez wymaganego zezwolenia,  ponad 5 kilogramów substancji chemicznych w płynie i w proszku zapakowanych w różnych workach foliowych i butelkach, fiolki, naczynia laboratoryjne, strzykawki, kapsle i zatyczki, służące do wytwarzania i sprzedaży sterydów anabolicznych – wymienia Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. 

37-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego, został  zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Produkty chemiczne zostały zabezpieczone do badań laboratoryjnych.  Zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne,  zabrania się wytwarzania, przechowywania w celu wprowadzenia do obrotu , wprowadzania do obrotu produktu leczniczego bez wymaganego pozwolenia. W czwartek podejrzany usłyszał pierwsze prokuratorskie zarzuty z art. 263§2 kodeksu karnego. Tylko za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi zatrzymanemu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP

/os

os 29.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również