Kamery live
prognoza pogody

Wystawa plakatu artystycznego w holu MOK-u

3 marca 2017 22:11

Jeśli odwiedzą Państwo w najbliższym czasie budynek MOK w Nowym Targu, Państwa uwagę z pewnością przykuje nietuzinkowa wystawa artystycznych plakatów. Jak za pomocą obrazu, prostego graficznego znaku zawrzeć sedno opery, dramatu, dzieła muzycznego? Na to pytanie odpowiada za pośrednictwem swoich prac Jędrzej Bobowski.

Wystawa plakatu artystycznego w holu MOK-u

Wystawy nie sposób przeoczyć – choćby mimochodem zatrzymujemy się, rzucamy okiem, zachwycamy się, dajemy swojej wyobraźni pole do skojarzeń, interpretacji. Dzieła Jędrzeja Bobowskiego mocno przykuwają uwagę – nic dziwnego, wszak taka jest właśnie funkcja plakatu, który z założenia ma informować, zachęcać, prowokować, być widoczny.

Wernisaż odbył się przy dźwiękach muzyki góralskiej zespołu Hyrni (na prośbę samego artysty) i przy swojskim, góralskim poczęstunku (chleb ze smalcem, wędzone sery), jednak niestety, bez udziału samego twórcy. Podczas wernisażu udało się nawiązać z nim połączenie telefoniczne – to nie pierwszy raz, kiedy kuratorka wystaw, Anna Gostkiewicz, zaskakuje użyciem niestandardowych środków przekazu. Rozmowie mogli przysłuchiwać się wszyscy zebrani. 

Jędrzej Bobowski jest absolwentem krakowskiego Liceum Plastycznego i Wydziału Grafiki tamtejszej ASP. Zrobił dyplom w pracowni plakatu pod kierunkiem prof. Piotra Kunce w 1996 roku. Swoje działania realizuje przede wszystkim jako grafik-projektant, tworząc plakaty, serie wydawnicze, okładki, ilustracje książkowe, projektując znaki graficzne i zajmując się szeroko rozumianą grafiką reklamową. W swoim życiorysie ma również 10-letnie doświadczenie w roli pedagoga. Jest uczestnikiem i laureatem szeregu konkursów i wystaw w kraju i zagranicą: w Czechach, Chinach, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Słowenii, Rosji, USA, Włoszech i Węgrzech.

/os

NT24TV 03.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również