Kamery live
prognoza pogody

Wystartował letni sezon turystyczny w Małopolsce – za nami wirtualna inauguracja na Łapsowej Polanie

18 maja 2020 15:34

W sobotę, 16 maja przy Schronisku „Koliba” na Łapsowej Polanie Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Województwem Małopolskim zainaugurowała letni sezon turystyczny. W wydarzeniu wziął udział wiceminister ds. turystyki w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut – Mostowy, wśród atrakcji znalazł się koncert zespołu Dikanda oraz start balonów na ogrzane powietrze z terenu Łapsowej Polany. 

 

Wystartował letni sezon turystyczny w Małopolsce - za nami wirtualna inauguracja na Łapsowej Polanie

Mamy nadzieję, że ukazane w wydarzeniu widoki z Łapsowej Polany, z Gorczańskiego Parku Narodowego, Nowego Targu, rozmaitych tras rowerowych m.in. VeloDunajec i spływu Dunajcem z Flisakami zachęciły wszystkich, którzy nas oglądali do przybycia do Małopolski i odkrywania jej uroków – czytamy w materiale prasowym, opublikowanym na stronie nowotarskiego magistratu.

Wydarzenie poprowadziła dla Hanka Wójciak – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka Radia Kraków, aktorka, góralka z Zakopanego. Razem z Hanką poznaliśmy Kolibę na Łapsowej Polanie jedno z najbardziej urokliwych schronisk w regionie. Zajrzeliśmy również do Nowego Targu – królewskiego XVI-wiecznego miasta, które jest doskonałym przystankiem dla turystów przemierzających Małopolskę od Krakowa, aż po Tatry. Mamy nadzieję, że dzięki Wirtualnej Inauguracji Nowy Targ będzie się Wam również jednoznacznie kojarzył z sowami, które upodobały sobie to miasto.

W ramach Inauguracji wystartował także projekt „W małopolskich górach bezpieczniej!”, który jest dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju. Spotkaliśmy się z Edwardem Lichotą – Zastępcą Naczelnika TOPR, międzynarodowym przewodnikiem górskim, który opowiedział nam o bezpieczeństwie w górach.

Tuż przed finałem wydarzenia odbył się start balonów na ogrzane powietrze z Łapsowej Polany niedaleko schroniska „Koliba”. Został także rozstrzygnięty Konkurs Małopolska STARTUJE!, w którym nagrodą był rejs balonem nad Małopolską. Zwyciężczyni Pani Magdalena Ma przygotowała najciekawszą grafikę obrazującą kreatywną interpretację zdania: Jak tęsknisz za Małopolską? Gratulujemy wygranej i życzymy wysokich lotów razem z Kraków Balloon Team.

Całość wydarzenia zwieńczył fantastyczny, pełen energii i radości koncert zespołu Dikanda. Niezwykłe rytmy tworzone przez siódemkę wspaniałych muzyków porwały wszystkich do tańca. Ten uznany na rynku muzycznym zespół grający world music to prawdziwy wulkan energii. Występ Dikandy zainaugurował nowy cykl koncertów w schroniskach górskich w Małopolsce pn. „Księżycowe Granie”.

Wyjątkowym gościem wydarzenia był Andrzej Gut Mostowy – Wiceminister ds. turystyki w Ministerstwie Rozwoju, który wraz z gospodarzami inauguracji: Tomaszem Urynowiczem – Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego oraz Grzegorzem Biedroniem – Prezesem MOT, podczas briefingu prasowego, jednym głosem zachwalali uroki naszego regionu, zachęcając do wypoczynku i spędzania wolnego czasu właśnie w Małopolsce, dzięki czemu turystyka regionalna będzie znów mogła w pełni rozkwitnąć. Podczas spotkania Prezes Grzegorz Biedroń na ręce Ministra i Marszałka przekazał opracowanie pt. „Prognozy dot. scenariuszy rozwoju sytuacji w gospodarce turystycznej w Małopolsce do roku 2021 wraz z rekomendacjami dla regionalnej polityki turystycznej”, które jest efektem eksperckiej współpracy MOT i Fundacji Best Place.\

Niech to wydarzenie jakim była Wirtualna Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce 2020 zachęci wszystkich zgłodniałych i wyczekujących podróżników, pasjonatów gór, miłośników małopolskiej przyrody i dobrej muzyki do wystartowania w Małopolskę i na nowo radowania się wszystkim co oferuje.
Do zobaczenia w Małopolsce!

Pełną relację z wydarzenia można obejrzeć: https://www.facebook.com/mot.krakow/videos/1175398289512530/.
Patronat Honorowy: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego
Organizatorzy: Małopolska Organizacja Turystyczna, Województwo Małopolskie, Miasto Nowy Targ, Koliba na Łapsowej Polanie
Partnerzy: Gorczański Park Narodowy, KRAKOW BALOON TEAM

tekst i fot. Małopolska Organizacja Turystyczna/UM Nowy Targ

os 18.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również