Wysokie pozycje nowotarskich szkół w rankingu Perspektyw 2024
W opublikowanym przez miesięcznik Perspektywy Rankingu Szkół Ponadpodstawowych 2024 nowotarskie licea ogólnokształcące i technika zajmują bardzo wysokie pozycje.

Najwyższą lokatę – 21. miejsce w województwie małopolskim – zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Targu. Ponadto zostało ono wyróżnione znakiem jakości „Złotą Tarczą”. Liceum zajęło również 189. miejsce w ogólnopolskim rankingu maturalnym liceów, a także 148. pozycję w ogólnopolskim rankingu szkól olimpijskich. Liceum uplasowało się na 183. miejscu w ogólnopolskim rankingu.
Pozostałe nowotarskie szkoły ponadpodstawowe znalazły się:
– na 33. miejscu – II liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zespole Szkół w Rabce-Zdroju. Szkoła otrzymała również znak jakości „Srebrną Tarczę” oraz zajęła 189. miejsce w ogólnopolskim rankingu maturalnym liceów,
– na 55. miejscu – I Liceum Ogólnokształcące im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju. Szkołę wyróżnioną ponadto znakiem jakości „Brązową Tarczą”,
– na 58. miejscu – II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. Szkoła otrzymała również znak jakości „Brązową Tarczę”,
– na 107. miejscu – Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem,
– na 111. miejscu – Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Zespole Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce.
Wszystkie nowotarskie licea ogólnokształcące w rankingu Województwa Małopolskiego w 2024 zajmują wyższe pozycje niż w 2023 r.
– W Rankingu Techników 2024 szczególnie cieszy, że wszystkie technika prowadzone przez powiat nowotarski otrzymały Znaki Jakości – Złote, Srebrne lub Brązowe Tarcze. Najwyższą lokatę w województwie małopolskim – 5 miejsce, zajęło Technikum Informatyczne im ks. prof. Józefa Tischnera w Zespole Szkół w Rabce-Zdroju. Otrzymało ponadto Znak jakości Złota Tarcza i zajęło 27 miejsce w ogólnopolskim rankingu maturalnym techników. Szkoła zajęła też 34 miejsce w ogólnopolskim rankingu techników – informuje Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.
Na kolejnych pozycjach w rankingu znalazły się:
– na 1. miejscu – Technikum nr 3 w Zespole Szkól Nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu, które otrzymało ponadto Znak Jakości „Srebrna Tarcza” oraz zajęło 137. miejsce w ogólnopolskim rankingu maturalnym techników,
– na 9. miejscu – Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, które otrzymało ponadto znak jakości „Złota Tarcza” oraz zajęło 162. miejsce w ogólnopolskim rankingu maturalnym techników,
– na 20. miejscu – Technikum w Zespole Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce. Szkoła została wyróżniona ponadto znakiem jakości „Srebrną Tarczą”. Technikum odnotowało również najwyższy „skok” pozycji w rankingów w porównaniu do 2023 r. – o 48 miejsc w górę.
– na 35. miejscu – Technikum im. prof. Władysława Szafera w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem. Szkoła otrzymała ponadto znak jakości „Brązową Tarczę”,
– na 65. miejscu – Technikum Nr 1 w Zespole Szkól Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu. Szkołę wyróżnioną również znakiem jakości „Brązową Tarczą”.
– Samorząd powiatu nowotarskiego corocznie przeznacza wysokie środki na utrzymanie szkół, zakup sprzętu komputerowego, pomocy dydaktycznych, remonty i inwestycje w oświacie, uzupełnia z dochodów własnych lukę pomiędzy środkami otrzymywanymi z budżetu państwa a wydatkami. Wyniki zdawalności egzaminów zewnętrznych (matur i egzaminów zawodowych), wysokie miejsca w Rankingach Perspektyw świadczą, że przekłada się to na wysoką jakość kształcenia młodzieży, co cieszy i napawa dumą organ prowadzący. Wszystkim nauczycielom, uczniom, dyrektorom szkół i rodzicom, którzy codzienną pracą przyczyniają się do sukcesów szkół składamy serdeczne podziękowania i gratulujemy wysokich not w Rankingu Perspektywy 2024 – podsumowuje Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.
Szczegółowe informacje: https://perspektywy.pl/portal/
Komentarze
21 miejsce w wojewodztwie to dobre miejsce ? na ile szkół ten wynik ?