nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Wyścig na Wielką Krokiew

Tylko 400 metrów? Red Bull 400 to najtrudniejszy bieg na tym dystansie. Trasę charakteryzuje przewyższenie sięgające 140 metrów i nachylenie 37 stopni. Podczas podbiegu cały czas robi się bardziej stromo, uczestnicy bardzo często finiszują na czworakach. Tętno startujących sięga 200 uderzeń na minutę, a poruszanie utrudnia kwas mlekowy gromadzący się w mięśniach. Biegowa rywalizacja na skoczni narciarskiej to wymagające przekroczenia własnych granic wzywanie, oraz jedyny taki test wytrzymałości i siły.

– Cieszę się niezmiernie, że mamy te zawody u nas w kraju. Podczas pierwszej edycji uczestnicy padali na szczycie, ale jak przeszło pierwsze zmęczenie to wszyscy byli super zadowoleni, pełni emocji! – relacjonował Adam Małysz.

Wycieńczający sprint na skocznię narciarską rozpoczyna się u jej podnóża, a kończy na szczycie. Na ukończenie zawodów uczestnicy mają 15 minut. Podczas pierwszej odsłony imprezy w Polsce zwyciężył Słowak, Tomas Celko, który zameldował się na mecie już po 3 minutach i 47 sekundach! Wśród kobiet najlepsza była Iwona Januszyk (4:35 min).

 W COS OPO Zakopane stawi się 800 zawodników z Polski i Europy. Zawody są otwarte dla amatorów i profesjonalistów. Rywalizować można zarówno na pełnym dystansie, jak i w sztafecie (4*100m). Start wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 12:00. Impreza jest otwarta dla kibiców, którzy będą mogli oglądać zawody spod Wielkiej Krokwi. Z myślą o nich organizatorzy przygotowują specjalny telebim i dodatkowe atrakcje. Na miejscu obecne będą znane osobistości ze świata sportu m.in.: biegaczka Joanna Jóźwik, ikona skoków narciarskich Adam Małysz i ski-alpinista z Zakopanego Andrzej Bargiel.

 

  • Obecność potwierdzili ambasadorowie imprezy: Joanna Jóźwik, Adam Małysz i Andrzej Bargiel.
  • Start: 29 czerwca 2019 w Zakopanem. W ostatnią sobotę czerwca po raz drugi w Polsce wystartuje najtrudniejszy, 400-metrowy „sprint” na świecie.
  • Pobiegnie aż 800 osób
  • Szczegóły na stronie: https://www.redbull.com/pl-pl/events/rb400-zakopane

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna