Kamery live
prognoza pogody

Wyprzedzał autobus na przejściu dla pieszych

6 marca 2023 23:20

1 500 złotych mandatu i 15 punktów karnych otrzymał kierowca volkswagena, który wyprzedzał autobus na przejściu dla pieszych. Wykroczenie popełnione przez mężczyznę zostało nagrane przez policjantów z nowotarskiej grupy Speed na videorejestratorze.

Wyprzedzał autobus na przejściu dla pieszych

W niedzielne południe (05.03.br.), policjanci grupy Speed z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu patrolowali drogę krajową nr 28 w miejscowości Rabka-Zdrój. W pewnym momencie uwagę funkcjonariuszy zwrócił biały volkswagen, którego kierowca najwyraźniej się spieszył. Kierowca osobówki próbował wyprzedzać jadące przed nim pojazdy, jednak warunki drogowe i jadące z naprzeciwka samochody uniemożliwiały mu wykonanie manewru. Po chwili jednak, pomimo linii podwójnej ciągłej i przejścia dla pieszych, mężczyzna nie wytrzymał i wyprzedził jadący przed nim autobus. Popełnione wykroczenie zostało nagrane przez funkcjonariuszy kamerą videorejestratora. Kierowca volkswagena został zatrzymany do kontroli drogowej. Był zaskoczony, bo nie spodziewał się, jadących przed autobusem w nieoznakowanym radiowozie funkcjonariuszy. Policjanci szybko ostudzili zapał kierowcy, przed którym była jeszcze długa droga. Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych został ukarany wysokim mandatem karnym w kwocie 1 500 złotych i otrzymał 15 punktów karnych.

KPP Nowy Targ

os 06.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również