Kamery live
prognoza pogody

Wyprawka Szkolna 2016

3 sierpnia 2016 08:17

Grzegorz Watycha - Burmistrz Miasta Nowy Targ wydał Zarządzenie w sprawie terminów składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej uczniom w zakupie podręczników i materiałów dydaktycznych w ramach rządowego programu "Wyprawka Szkolna".

 

Wyprawka Szkolna 2016

   Na realizację programu w roku szkolnym 2016/2017 zaplanowano około 24 mln złotych. Celem programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów, właśnie poprzez dofinansowanie zakupu podręczników. Program “Wyprawka Szkolna” zakłada również wsparcie na zakup materiałów edukacyjnych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

 Wnioski rodziców lub pełnoletnich uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych objętych programem przyjmowane będą w szkole do której uczeń uczęszcza, w terminie podstawowym do dnia 29 sierpnia 2016 r. oraz ostatecznym, nie gwarantującym w stu procentach wsparcia – do dnia 9 września 2016 r.

Szczegółowe informacje dotyczące kryteriów i kwot dofinansowania znajdują się tutaj 

  Koordynatorem projektu na terenie Miasta Nowy Targ jest mgr Małgorzata Budzyk – Inspektor w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta Nowy Targ ul. Krzywa 1 pok. 203 (II piętro) (telefon 18 2611 229).

oprac., fot. MSX

NT24TV 03.08.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również