Kamery live
prognoza pogody

Wypadki z udziałem jednośladów. Jeden z udziałem 9-letniej dziewczynki

17 sierpnia 2020 14:51

W weekend na drogach powiatu nowotarskiego – m.in. w Falsztynie, Łopusznej, Trutem, Rabie Wyżnej i Jabłonce – doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń z udziałem jednośladów. Policja apeluje o rozsądek i zachowanie ostrożności. Jazda pod wpływem alkoholu, lekkomyślność, brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do nieszczęścia.

Wypadki z udziałem jednośladów. Jeden z udziałem 9-letniej dziewczynki

W sobotę (15.08.br.) po południu w Jabłonce, 19-letni kierujący motocyklem marki Kawasaki stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w betonowy przepust. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. 19-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Natomiast w Rabie Wyżnej 35-letni kierujący motocyklem zignorował sygnalizację świetlną, wjechał na przejazd kolejowy i uderzył w nadjeżdżający pociąg relacji Zakopane – Katowice. Mężczyzna był trzeźwy,  z urazem nogi został przewieziony do szpitala. Osobom podróżującym pociągiem nic się nie stało.

Natomiast wieczorem w miejscowości Trute nieszczęśliwie zakończyła się jazda 32-letniego rowerzysty. Kierujący rowerem jadąc do miejsca zamieszkania zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Mężczyzna z obrażeniami barku został przewieziony do szpitala.  Badanie trzeźwości wykazało u 32-latka, blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Pomimo, że spożywał wcześniej alkohol, zdecydował się wsiąść za kierownicę jednośladu.

W niedzielę (16.08.br.) po południu w Falsztynie nietrzeźwy kierujący samochodem osobowym marki BMW potrącił rowerzystę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Potrącony rowerzysta na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała, a sprawca został zatrzymany przez policjantów w miejscowości Ostrowsko. Kierującym okazał się 35-latek z Nowego Targu. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna, z którym jechał był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Kierujący stracił prawo jazdy. Teraz odpowie za popełnione przestępstwo i wykroczenie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem w Łopusznej 9-letnia dziewczynka kierująca rowerem nagle skręciła w lewo i uderzyła w bok wyprzedzającego ją samochodu osobowego marki BMW. 9-latka została przewieziona do szpitala na badania. Mężczyzna kierujący pojazdem był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez policjantów dalszym postępowaniu.

Rower, motocykl to bardzo popularny środek transportu. Kierujący jednośladami to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Podczas upadku, czy zderzenia z innym pojazdem kierujący jednośladami są narażeni na poważne obrażenia.  Apelujemy o rozsądek i zachowanie ostrożności. Jazda pod wpływem alkoholu, lekkomyślność, brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do nieszczęścia.

źródło: KPP Nowy Targ

 

os 17.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również