Kamery live
prognoza pogody

Wypadek podczas prac leśnych. Ciągnik najechał na 67-latka

4 listopada 2022 13:24

67-letni mężczyzna został ranny podczas wycinki drzewa w lesie w Szczawnicy.  Poszkodowany, z uwagi na trudnodostępny i stromy teren był transportowany przez ratowników GOPR quadem z przyczepką, a następnie przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.  Apelujemy o ostrożność podczas prac leśnych. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

Wypadek podczas prac leśnych. Ciągnik najechał na 67-latka

Wczoraj w południe z Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku w lesie w Szczawnicy, gdzie poszkodowana została jedna osoba. Okazało się, że podczas wycinki drzewa, ciągnik stoczył się ze stromego podjazdu i najechał przednim kołem na 67-letniego mężczyznę. Do wypadku doszło w lesie, wysoko przy szlaku pomiędzy Szafranówką a Orlicą. Z uwagi na trudnodostępny i stromy teren niezbędna była pomoc ratowników GOPR z sekcji Szczawnica, którzy quadem dotarli do rannego. Ratownicy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu, po czym na przyczepce, w specjalnym materacu zwieźli go w miejsce lądowiska śmigłowca LPR. Następnie 67-latek został śmigłowcem przetransportowany do nowotarskiego szpitala. Poszkodowany (był trzeźwy) doznał złamania obojczyka oraz barku.

Ratownicy GOPR pomogli dostać się policjantom na miejsce zdarzenia w celu wykonania oględzin i dokumentacji fotograficznej. Okoliczności wypadku wyjaśnia Komisariat Policji w Szczawnicy.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac leśnych. Pamiętajmy, że wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii.

Fot. GOPR/KPP Nowy Targ

os 04.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również