Kamery live
prognoza pogody

Wypadek na wałach

5 maja 2021 13:13

Jeden z trzech motocrossowców jeżdżących po wałach przeciwpowodziowych wzdłuż rzeki w Nowym Targu wjechał do rowu przecinającego wał i z obrażeniami nóg został przewieziony do szpitala.

Wypadek na wałach

o zdarzenia doszło 3 maja br. po godzinie 18, w rejonie lodowiska w Nowym Targu. Mężczyźni w wieku 20, 25 i 29 lat z gminy Nowy Targ jechali crossami po wałach przeciwpowodziowych. Jeden z nich w ostatniej chwili zauważył rów przecinający wał, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w dół i spadł z motocykla. 25-latek z urazem nóg został przewieziony do szpitala. Za naruszenie ograniczeń w użytkowaniu wałów przeciwpowodziowych cała trójka została ukarana mandatami karnymi po 500 złotych. 

Do wypadku doszło poza drogą publiczną, jednak bardzo często kierujący crossami, aby dojechać np. na tereny leśne, czy łąki poruszają się po drogach publicznych. Dlatego Policja przypomina że zgodnie z Ustawą Prawa o ruchu drogowym pojazd musi spełniać określone warunki dopuszczenia do ruchu, tj. musi być zarejestrowany, posiadać zalegalizowane tablice rejestracyjne i aktualne ubezpieczenie. Poza tym, zabrania się używania pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin środowiska lub nadmiernym hałasem, a pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zakłócało spokoju publicznego przez powodowanie hałasu przekraczającego poziom określony w przepisach. Kierujący musi pamiętać o obowiązku posiadania i okazywania na żądanie uprawnionego organu odpowiednich dokumentów (prawa jazdy odpowiedniego dla danej kategorii pojazdów oraz aktualnego ubezpieczenia). 

źródło: KPP Nowy Targ

os 05.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również