Kamery live
prognoza pogody

Wypadek autokaru w Szaflarach

18 czerwca 2018 10:22

W piątek koło godz. 17:00 w Szaflarach doszło do wypadku z udziałem autokaru. Kierowca pojazdu zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, w skutek czego autokar przewrócił się na bok. W autokarze znajdowało się 50 pasażerów wycieczki z Kielc, wszyscy o własnych siłach wydostali się z pojazdu. Lekkich obrażeń ciała doznało troje pasażerów, którzy karetkami zostali przewiezieni do szpitali w Nowym Targu i Zakopanem.

Wypadek autokaru w Szaflarach

-Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 17.00 w miejscowości Szaflary. Kierujący autokarem marki Irisbus mieszkaniec Złotej Wody, jadąc w kierunku centrum miejscowości Szaflary na łuku drogi zjechał na prawą stronę jezdni, aby bezpiecznie wyminąć się z jadącymi z naprzeciwka pojazdami , wskutek czego zjechał do przydrożnego rowu i przewrócił się na bok – relacjonuje Dorota Garbacz, rzecznik prasowy nowotarskiej Policji.

W autokarze znajdowało się 50 pasażerów wycieczki z Kielc,  wszyscy o własnych siłach wydostali się z pojazdu. Na miejsce natychmiast przyjechały służby ratunkowe, przyleciał także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W wyniku zdarzenia lekkich obrażeń ciała doznały trzy osoby, które zostały przewiezione karetkami do szpitali w Nowym Targu i Zakopanem. Kierowca autokaru był trzeźwy. Na miejsce dojechał autokar zastępczy, który przewiózł uczestników wycieczki do miejsca docelowego podróży. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze  wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi nowotarska komenda.

Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności., jeżeli sprawca działa nieumyślnie podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

/os

os 18.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również