Kamery live
prognoza pogody

Wypadek autokaru w Gronkowie

28 czerwca 2018 21:44

26 czerwca 2018 roku około godziny 15.20 w miejscowości Gronków doszło do zderzenia autokaru z samochodem osobowym. Autobusem podróżowało 25 pasażerów -obywateli USA, Kanady, Wielkiej Brytanii oraz Węgier.

Wypadek autokaru w Gronkowie

 -Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen nie zastosował się do znaku „STOP” i wyjechał bezpośrednio przed jadący w kierunku miejscowości Jurgów autokar – relacjonuje Mariusz Wójcick z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu – W skutek uderzenia samochód osobowy uderzył w barierki, następnie przebił ogrodzenie i zatrzymał się na pobliskiej posesji. W wyniku zderzenia ciężkich obrażeń ciała doznał kierowca samochodu osobowego oraz jedna z pasażerek autokaru. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Zaistniałe zdarzenie zostało zakwalifikowane, jako sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, przy czym jeżeli sprawca działa nieumyślnie podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

źródło i fot.: KPP Nowy Targ

os 28.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również