Kamery live
prognoza pogody

Wyłudzenia pod szyldem PCPR w Nowym Targu

14 czerwca 2016 10:34

Schemat działania jest w każdym przypadku taki sam. Osoby podszywające się pod przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu dzwonią na numery stacjonarne i mówią, że zachodzi konieczność finansowego wsparcia PCPR, któro organizuje zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących.

Wyłudzenia pod szyldem PCPR w Nowym Targu

    W związku z napływającymi do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu zgłoszeniami, że nieznane osoby zwracały się o wsparcie finansowe w imieniu naszej jednostki informujemy, że działania takie nie są zgodne z prawem. Ponadto wyjaśniamy, że PCPR nie prowadzi żadnej zbiórki pieniężnej za pośrednictwem osób prywatnych, przekazu telefonicznego, wiadomości mailowych ani z udziałem firm kurierskich. Apelujemy, aby nie dawać się nabrać oszustom, a takie próby wyłudzenia pieniędzy zgłaszać na Policję – apeluje Dyrekcja PCPR.

    Komenda Powiatowa Policji  Nowy Targ zwraca się z prośbą do osób,  które mają jakąkolwiek wiedzę na ten temat, bądź odebrały takie telefony o kontakt z prowadzącą postępowanie pod numerem telefonu 18 26 10 481, z dyżurnym jednostki tel. 18 26 10 400 lub 997. 

oprac. MSX
fot. policja.pl

NT24TV 14.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również